Twitter, yeni kullanıcıların Blue üyeliği için bekleme süresini 90 günden 30 güne düşürdü

Twitter'a yeni üye olan kullanıcıların, Blue üyeliği için 90 gün yerine 30 gün beklemesinin yeterli olduğu açıklandı. 
Twitter, yeni kullanıcıların Blue üyeliği için bekleme süresini 90 günden 30 güne düşürdü

Gün içinde Twitter'ın, tüm eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan'da kaldıracağından bahsetmiştik. Twitter'daki tek yenilik bu değil, zira şirket şimdi de Twitter'a yeni üye olan kullanıcıların, Blue üyeliği için 90 gün yerine 30 gün beklemesinin yeterli olduğunu açıkladı. 

Şirket, bekleme süresini başlatarak dolandırıcılıkların önüne geçmeyi hedefliyordu. Zira Twitter Blue yayına alındıktan bugüne kadar geçen süreçte birçok kullanıcı, yeni hesaplar açarak Blue üyesi oldu. Mavi tiki alan kullanıcılar, bu hesaplarla ünlüleri, şirketleri taklit etmeye başladı ve bu da doğal olarak güvenlik endişelerinin doğmasına neden oldu. Aslında bunların akabinde Twitter bir dizi önlem almıştı, 90 gün bekleme süresi bu önlemlerin son ayağıydı. Ancak şirket bu süreyi 2 ay geriye çekmeyi uygun gördü. 

Twitter'dan yapılan açıklamada, Twitter Blue'ya yeni aboneliklerin dünya çapında web, iOS veya Android'de mevcut olduğu; yeni oluşturulan Twitter hesaplarının 30 gün boyunca Twitter Blue'ya abone olamayacağı bilgisi yer aldı. Twitter ayrıca, gelecekte yeni hesaplar için kendi takdirlerine bağlı olarak ve bildirimde bulunmaksızın bekleme süreleri uygulayabileceklerini de paylaştı.

Twitter, son olarak nüfus kağıdı destekli kimlik doğrulamasını test ediyordu. Buna göre kullanıcılar, kimliklerinin ön ve arka yüzünün platforma yüklenmesinin yanı sıra selfie'lerini de çekerek kimlik doğrulama sürecini tamamlayabilecek. Şu anda ABD'de Android sürümlerde test halinde olan bu özelliğin ne zaman aktif edileceği ise belirsiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.