WhatsApp'tan grup yönetimini kolaylaştıran 2 yeni özellik

WhatsApp, adminlere daha fazla yetki verirken, gruplardaki kullanıcıların ortak ilgi alanları odağında sohbet etmesini kolaylaştıracak.
WhatsApp'tan grup yönetimini kolaylaştıran 2 yeni özellik

Yakın zamanda test ettiği bülten özelliği ve kendi kendini imha eden grup sohbetleri özelliği ile dikkatleri üzerine çeken WhatsApp, paylaştığı bir gönderi ile grup adminlerinin yararlanabileceği daha fazla özellik tanıttı. Bu yeni iki özellik kapsamında WhatsApp, adminlere daha fazla topluluk sohbetlerinin gizliliğini artırırken, gruplardaki kullanıcıların ortak ilgi alanları odağında sohbet etmesini kolaylaştıracak. 

Özelliklerden ilki; grup adminlerinin davetiye bağlantısıyla gruplara ya da topluluklara kimlerin dahil olabileceğini denetlemesini sağlıyor. Böylece adminler grup davet bağlantısını paylaştıklarında ya da topluluklarını dışarıdan katılıma açtıklarında, katılımcılar hakkında daha fazla söz sahibi olabilecek. 

Bu noktada WhatsApp topluluklarında 5 binden fazla kullanıcının yer alabildiğini belirtelim. Bu kapasite,  adminlerin moderasyona ağırlık vermesinin önemli nedenlerinden biri. 

Yayına alınan bir diğer özellik ise kullanıcıların rehberinde yer alan kişilerle ortak ilgi alanlarını keşfetmesini sağlıyor. Kullanıcılar, rehberindeki kişilerin üye olduğu grupları görüntüleyebiliyor. Bunun için kişinin isminin WhatsApp'ta aratılması yeterli oluyor. Aynı şekilde eğer bir topluluğun ya da grubun ismini hatırlayamıyorsanız, bu grubu paylaştığınız bir kişinin ismini aratarak gruba ulaşmanız mümkün. 

Her iki özelliğin de önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara açılması planlanıyor. 2 milyar günlük aktif kullanıcı sayısına sahip olan WhatsApp, her geçen gün uygulamaya topluluk yönetimi odaklı özellikler eklemeye devam ediyor. Uygulamadaki bu yeniliklerin uygulamanın kullanım metriklerini nasıl etkileyeceğini hep beraber izleyip göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.