Tarım teknolojisi girişimi ForFarming, Founder One’dan 3 milyon TL yatırım aldı

Founder One, çiftçiler için akıllı ve erişilebilir çözümler geliştiren tarım teknolojisi girişimi ForFarming’e 3 milyon TL yatırım yaptı.
Tarım teknolojisi girişimi ForFarming, Founder One’dan 3 milyon TL yatırım aldı

Toplum veya çevre üzerinde sürdürülebilir olumlu etki yaratacak ve ölçülebilir etki hedefleri olan girişimlere erken aşamada yatırımlar yapan Founder One, tarım teknolojisi girişimi ForFarming’e 3 milyon TL yatırım yaptı.

Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdürü Ali Şahin, Founder One’ın tarım teknolojisi sektörüne ilk yatırımını yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Ali Şahin, Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi ortaklığıyla tamamen etki yatırımları özelinde kurdukları Founder One olarak, tarım teknolojisi sektöründe ilk yatırımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Şahin, bundan sonraki dönemde de etki girişimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

ForFarming Kurucu Ortağı ve CEO’su Levent Atlas, Founder One’dan aldıkları yatırımla birlikte yakaladıkları büyüme ivmesini artırarak sürdüreceklerini ifade ederken, 2019 yılından itibaren üreticilerin sürdürülebilir, kaliteli ve verimli mahsuller elde etmesi için akıllı ve erişilebilir teknolojiler geliştirdiklerini söyledi. Atlas, özellikle son bir sene içerisinde ülkemizin yanı sıra Brezilya, İspanya, Kanada ve Meksika gibi ülkelerde on binlerce üreticiye hizmet verdiklerini; Founder One’dan yatırım aldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. 

ForFarming, 2021 yılında da 3.2 milyon dolar değerleme üzerinden 450 bin dolar yatırım almıştı. Girişim, kapalı alanlarda yapay zeka destekli ve IoT tabanlı dikey tarım çözümleri sunarak yıl boyunca zirai ilaçsız, taze ve sağlıklı ürünler yetiştirilmesine olanak sağlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.