Finekra'nın geliştiricisi Polynom Teknoloji, Alesta Yatırım'dan 8.5 milyon TL yatırım alıyor

Alesta Yatırım, Finekra (eski adıyla Paratic) markasıyla faaliyet gösteren Polynom Teknoloji'ye 91,3 milyon TL değerleme ile 8,5 milyon TL yatırım yapıyor.
Finekra'nın geliştiricisi Polynom Teknoloji, Alesta Yatırım'dan 8.5 milyon TL yatırım alıyor

Finekra (eski adıyla Paratic) markasıyla faaliyet gösteren Polynom Teknoloji, 2020 yılında Alesta Yatırım'dan 240 bin TL yatırım almıştı. Bu yatırım sonrası Polynom Teknoloji'nin yüzde 10 iştiraki haline gelen Alesta Yatırım'ın, şimdi de şirkete 91,3 milyon TL değerleme ile 8,5 milyon TL yatırım yapacağı bilgisine ulaştık. Söz konusu detaylar KAP'ta paylaşıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

03.11.2020 tarihinde 2.400.000 TL değerlemeyle bağlı ortaklığımız Alesta Teknoloji Yatırım üzerinden  %10 iştirak ettiğimiz Polynom Teknoloji A.Ş, bu defa 91.296.000 TL (4.800.000 USD) değerleme üzerinden 8.560.000 TL (450.000 USD) yatırım için niyet mektubu imzaladı.

Polynom, bankalardan hesap hareketlerinin ve bakiyelerinin alınarak uygulamada gösterilmesi ve buna bağlı olarak toplu ödeme işlemlerin yapılması, çek entegrasyonu sürecinin yönetilmesi, doğrudan borçlandırma sistemi ile bayi işlemlerinin yapılmasına yönelik çözümler sunuyor.

Finekra'nın sunduğu özellikler arasında ise hesap bilgileri ile birlikte verilerin muhasebe programına aktarılması, toplu ödeme yapılması, POS verilerinin raporlanması, çek entegrasyonu sürecinin yönetilmesi ve doğrudan borçlandırma sistemi ile bayi işlemlerinin yapılması gibi önemli özellikler yer alıyor. Girişim, 2022 yılında da Mindvest'ten yatırım almıştı.

Yüzde 100 Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. iştiraki olarak 2012 yılı sonunda yüksek büyüme potansiyeline sahip teknoloji şirketlerine yatırım yapmak amacıyla kurulan Alesta Yatırım ise son dönemde Bakiyem, Bren, Nicat Batarya Teknolojileri, BirFatura, Meloknows, HUBBOX gibi girişimlere yatırımlar yapmıştı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.