Netflix, 70 yeni mobil oyun üzerinde çalışıyor

Netflix ve partnerleri tarafından geliştirilen 70 oyununun 40 tanesi ise 2023 yılında oyuncuların beğenisine sunulacak.
Netflix, 70 yeni mobil oyun üzerinde çalışıyor

2021 yılının Kasım ayında Netflix Games ile birlikte oyun dünyasına resmen adım atan Netflix'in 55 yeni mobil oyun üzerinde çalıştığını geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Satın aldığı oyun stüdyoları ile birlikte yoluna devam eden Netflix, oyun özelindeki çalışmaları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Netflix tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, şu an iş ortakları ile birlikte 70 yeni mobil oyun üzerinde çalışıyor. Netflix ve partnerleri tarafından geliştirilen 70 oyununun 40 tanesinin ise 2023 yılında oyuncuların beğenisine sunulması bekleniyor.

Netflix'in Helsinki'de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurduğunu da geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. 70 oyunun 16'sı ise Netflix tarafından kurulan oyun stüdyosu tarafından geliştiriliyor. 2021 yılının Kasım ayından bu yana mobil oyunlar geliştiren Netflix'in bugüne kadar toplamda 55 oyunu kullanıma sunduğunu da ekleyelim.

Kendi geliştirdiği oyunların yanı sıra pazarın popüler mobil oyunlarını da kütüphanesine eklemek isteyen Netflix, Monument Valley oyunlarının geliştiricisi olan Ustwo ile iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında Monument Valley 1 ve Monument Valley 2 oyunları da Netflix Games'e gelecek. Monument Valley oyunlarının 2024 yılında platforma eklenmesi bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse Netflix'in özek oyunu olan Valiant Hearts: Coming Home, geçtiğimiz Ocak ayında platforma eklenmişti. Ubisoft ve Netflix ortaklığı ile geliştirilen The Mighty Quest for Epic Loot oyunu ise 18 Nisan tarihinde oyunculara sunulacak.

Netflix'in tek odağının mobil oyunlar olmadığını da paylaşalım. Netflix'in PC oyunu geliştirmeye hazırlandığını da geçtiğimiz Kasım ayında sizlere aktarmıştık. Netflix'in oyun özelindeki çalışmalarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.