Tüketicilerin NFT'lerden beklentisi nedir?

Tüketicilerin yüzde 52'si NFT alırken, kredi kartı kullanabilmenin en önemli iki kriter arasında yer aldığını söylüyor. Tüketicilerin yüzde 31'i, NFT'nin para kazandırması veya tasarruf ettirmesinin, kendilerine kazandırdığı en önemli fayda olarak değerlendiriyor.
Tüketicilerin NFT'lerden beklentisi nedir?

Web3 için 2023 beklentileri ve trendlerden daha önce sizlere bahsetmiştik. Bu yıl boyunca varlıkların tokenize edilmesi, merkeziyetsiz sosyal ağlar, uygulamalar ve platformlar artış gösterecek. Yatırımcılar açısından projenin tek başına değeri önem kazanırken, "Tokuity" modeli gündemde olacak. Peki tüm bunlar olurken, tüketicilerin NFT'lerden beklentisi nasıl konumlanıyor? 

Ethereum'daki yıldan yıla yüzde 60 düşüşe rağmen, 2022'deki zincir üstü NFT ticaret hacmi, 24.7 milyar dolar olan 2021'deki konumunu neredeyse hiç değiştirmedi. NFT satışlarına baktığımızda, Toplam NFT satışı sayısının 2022'de yüzde 67 düşüş ile 107 milyon olarak öne çıktığını görmekteyiz. NFT pazar yeri tabanlı satış sayısı ise 68.35 milyon olarak öne çıkmakta. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.