Meta, yeniden 10 binden fazla kişiyi işten çıkaracak

İşten çıkarılan yaklaşık 11 binden fazla kişiye ek olarak sadece dört ay sonra Meta'nın iş gücü, 10 bin kişi daha azaltılmış oluyor.
Meta, yeniden 10 binden fazla kişiyi işten çıkaracak

Meta'nın, 11 bin kişinin işten çıkarıldığı yüzde 13 küçülmeye ek olarak binlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığını aktarmıştık. Meta kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, bugün yaptığı açıklama ile 10 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlandıklarını duyurdu. 

Yakın zamanda işten çıkarılan yaklaşık 11 bin kişiye ek olarak sadece dört ay sonra Meta'nın iş gücü, 10 bin kişi daha azaltılmış oluyor. Zuckerberg, bu gelişmeyle birlikte şirketin henüz doldurmadığı yaklaşık 5 bin açık pozisyonu kapatacağını açıkladı. 

Yaptığı açıklamada, diğer açıklamalara benzer bir şekilde verimlilik vurgusu yapan Zuckerberg, bu kararın zor bir karar olduğunu ve ne yazık ki bu kararı vermekten başka bir yol olmadığını dile getirdi. 

Çalışanların çabaları için şükran duyduğunu belirten Zuckerberg, yeniden yapılandırmanın ardından her grupta işe alım ve transfer dondurmalarını kaldırmayı planladıklarını aktardı. 

Hatırlarsanız, Meta'daki küçülmenin ardından Mark Zuckerberg'in kişisel güvenliği için ayrılan ödeneğin artırılması dikkat çekmişti. Zuckerberg'in kişisel güvenliğini finanse etmek adına Meta'dan aldığı yıllık ödenekte büyük bir artış gerçekleştirilmişti. Zuckerberg'in güvenlik masraflarını karşılamak için aldığı yıllık vergi öncesi ödenek 10 milyon dolardan 14 milyon dolara çıkarılmıştı. 

Meta üzerinde çalıştığı projeleri yavaş yavaş elemeye başlamışken, küçülmeyle birlikte rekabet gücü zayıflayabilir.  

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.