Magic Eden, MoonPay iş birliğiyle kredi kartı ile ödeme seçeneği sunmaya hazırlanıyor

Magic Eden, bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılarının kredi kartı, banka kartı, Apple Pay ve Google Pay ile NFT satın alabilmesini sağlayacak.
Magic Eden, MoonPay iş birliğiyle kredi kartı ile ödeme seçeneği sunmaya hazırlanıyor

2022'nin Haziran ayında 130 milyon dolar yatırım ile 1.6 milyar dolar değerlemeye ulaşan Magic Eden, MoonPay iş birliğiyle platformunda yeni ödeme seçenekleri sunmaya hazılanıyor. 

Magic Eden, bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılarının kredi kartı, banka kartı, Apple Pay ve Google Pay ile NFT satın alabilmesini sağlayacak. Böylece yeni kullanıcı kazanımı da hızlandırılmış olacak. 

Magic Eden COO'su Zhuoxun Yin konu hakkında şu açıklamayı yaptı: 

Hedefimiz, bireylerin dijital varlıklarını sahiplenmesi ve kontrol etmesine imkan vererek NFT'leri herkes için erişilebilir hale getirmek. 

Bu arada MoonPay'in yakın zamanda iş birliği kurduğu tek pazar yeri Magic Eden değil. MoonPay, bu ayın başlarında NFT pazar yeri LooksRare'e de benzer bir ödeme desteği sundu. Bu sayede LooksRare kullanıcıları, MoonPay üzerinden kredi kartı ile NFT alımı yapabiliyor. LooksRare'in 2022'nin Şubat ayında 10 milyar dolarlık satış hacmiyle dikkat çeken bir NFT pazar yeri olarak konumlandığını da hatırlatalım.

Bu yeni iş birliklerinin ötesinde MoonPay'in NFT piyasasında önemli bir role sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var. MoonPay, blockchain tabanlı varlıkların satın alınmasında Jimmy Fallon ve  Madonna gibi ünlüler için adeta bir kripto "Concierge" hizmeti sundu. Böylece NFT koleksiyonlarının bilinirliği artarken, şirketin yatırımcısı olduğu Yuga Labs'in koleksiyonları da değer kazandı. 

2021'in Ekim ayında A serisi yatırım turuna başlayan MoonPay, turu 15 Aralık 2021'de 555 milyon dolar ile kapattı. Tiger Global ve Coatue liderliğinde gerçekleşen tura Thrive Capital ve Paradigm gibi yatırım şirketleri de katılım gösterdi. Yatırım ile beraber MoonPay'in değerlemesi 3.4 milyar dolara ulaştı.

2022'nin Nisan ayında ise MoonPay, Justin Bieber, Chainsmokers, Drake, Eva Longoria, Jason Derulo, Kate Hudson, Bruce Willis, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve Matthew McConaughey'in de yer aldığı yatırım turunda 86.7 milyon dolar yatırım aldı. Bu yeni yatırım turu ile şirketin toplam yatırım miktarı 642 milyon dolara yükseldi. 

 
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.