Otonom teslimat robotları geliştiren Delivers.ai, Ford Otosan'ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure'dan yatırım aldı

Otonom teslimat robotları geliştiren yerli girişim Delivers.ai, şirketin kurucusu ve CEO'su Ali Kutay Yaralı'nın paylaşımına göre Ford Otosan'ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure'dan yatırım aldı.
Otonom teslimat robotları geliştiren Delivers.ai, Ford Otosan'ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure'dan yatırım aldı

Kısa bir süre önce merkezini Birleşik Krallık'a taşıyan, otonom teslimat robotları geliştiren yerli girişim Delivers.ai, şirketin kurucusu ve CEO'su Ali Kutay Yaralı'nın paylaşımına göre Ford Otosan'ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure'dan yatırım aldı. Yatırımın miktarı açıklanmamış olsa da Yaralı, alınan yatırımı şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanacaklarını söyledi. 

Ali Kutay Yaralı ve Oral Yiğitkuş tarafından kurulan Delivers.ai, elektrikli otonom robotlar ile yemek ve market alışverişlerinin temassız olarak teslimatını gerçekleştiriyor. Şirket, otonom robotik araç ağı ile online yemek siparişi platformlarına, marketlere ve restoranlara hizmet vererek yerel teslimatın daha hızlı, hijyenik, akıllı, risksiz ve uygun maliyetli olmasını hedefliyor.

Delivers.ai, Yemeksepeti'nin telimat robotu YEBO'ların geliştirilmesinde şirketle iş birliği yapmıştı. 2020'nin Ekim ayında tohum öncesi aşamada 20 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını alan Delivers.ai, geçtiğimiz sene de Startupfon, Kalyon Venture Capital, İTK Ventures ve Emre Tok'tan yatırım almıştı.

Driventure ise Ford Otosan tarafından 2021 yılında hayata geçirildi. Şirket, özellikle mobilite, bağlanabilirlik, otonom teknolojiler ve elektrikli araçlar konusunda çalışmalar yapan girişimlere yatırım yapıyor. Şirketin önceki yatırımları arasında Optiyol ve Bluedot girişimleri bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.