Twitter, kripto para ödeme sistemi için düğmeye bastı

Twitter, platformda Bitcoin gibi kripto para birimleriyle ödeme yapılabilmesi için bir ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başladı.
Twitter, kripto para ödeme sistemi için düğmeye bastı

Son zamanlarda akışta yaptığı değişikliklerle gündeme gelen Twitter, kripto para ödemeleri için düğmeye bastı. Financial Times'ta yayınlanan habere göre, Twitter, platformda Bitcoin gibi kripto para birimleriyle ödeme yapılabilmesi için bir ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başladı.

Paylaşılan bilgilere göre Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, söz konusu ödeme sisteminin öncelikli olarak itibari para sistemlerini desteklemesini istiyor. Bu adımın ardından ödeme sisteminin kript para birimlerini desteklemesi planlanıyor. 

Hatırlarsanız 2022'nin Kasım ayında Elon Musk, Twitter üzerinden bankacılık hizmetleri sunmak istediğini dile getirmişti. Bu açıklamayla beraber o dönemde, ödemelerde dönüştürücü bir fırsat olduğunu söyleyen Elon Musk, doğrudan mesaj göndermekle ödeme göndermek arasında çok büyük bir fark olmadığını ifade ettmişti. 

Paylaşılan bilgilere göre, Twitter aynı dönemde  bir ödeme işlemcisi olabilmek için ABD Hazinesine kaydoldu. Konuya yakın kaynaklar, şirketin gerekli ruhsatı alabilmesi için yeni yasal süreçlerin de gündemde olduğunu belirtiyor. Kaynakların aktardıklarına göre, ödeme katmanı ile Elon Musk kullanıcıların içerik üreticileri doğrudan destekleyebilmesini ve birbirlerine ödeme yapabilmesini desteklemek istiyor. 

Haberin yayılmasının ardından DogeCoin'in son 24 saat içinde en yüksek seviyesine ulaştığını belirtelim. 

 
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.