Dijital sağlık girişimi Novi Health, 5 milyon dolar yatırım aldı

Novi Health, 2018 yılında kronik hastalıklar alanında çalışan üç doktor Joanne Tay, Sue Ann Toh ve  Kyle Tan tarafından kuruldu. Şirket, kronik hastalıkların izlenmesi ve tedavisi üzerine odaklanıyor.
Dijital sağlık girişimi Novi Health, 5 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Novi Health 5 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu Monk's Hill Ventures tarafından yönetildi. Singapur merkezli şirket yeni gelen yatırımı iş ve Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanacak.

Novi Health, 2018 yılında kronik hastalıklar alanında çalışan üç doktor Joanne Tay, Sue Ann Toh ve  Kyle Tan tarafından kuruldu. Şirket, kronik hastalıkların izlenmesi ve tedavisi üzerine odaklanıyor. Novi Health, Novi Magnum ve Novi Optimum Plus adlı iki ürünle dikkat çekiyor. Novi Magnum, diyabet hastalığına odaklanarak tıbbi bakım ve sürekli glikoz takip hizmeti veriyor. Novi Optimum Plus ise kilo vermek isteyen insanların sürdürülebilir ve sağlıklı kilo vermesini sağlıyor. Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki aşırı kilo kronik birçok hastalığa zemin hazırlıyor.

McKinsey&Co. tarafından hazırlanan bir rapora göre, Asya dijital sağlık pazarının 2025'te 100 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Singapur merkezli iki şirket sağlık teknolojileri sektöründe dikkat çekti. 

Geçen Şubat ayında sağlık teknolojisi girişimi MiyaHealth Singapore Technologies Engineering Ventures ve Elev8 liderliğinde 4,8 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge çalışmaları ve yurt dışı açılımı için kullanacağını açıkladı. Girişim, şimdiye kadar 12 binden fazla doktorla çalıştı.

2019 yılında kurulan MiyaHealth, şu anda iki teknoloji ürünü sunuyor. Hasta navigasyon programı olarak da tanımlanan MiyaPatient, kronik hastalıklara sahip kişilerin hastalık sürecini yönetmesini sağlıyor. Yapay zeka destekli MiyaPayor ise sigorta şirketlerini odağına alıyor. Şirketlerin sağlık planı tasarlamasına yardımcı oluyor. Böylece sağlık hizmetlerinde idari ve tıbbi maliyetleri düşüyor.

Bu yılın Nisan ayında ise uzaktan sağlık izleme platformu HealthBeats, 3 milyon dolar tohum yatırım aldı. Şirketin tohum yatırım turu Heritas Capital ve Seeds Capital liderliğinde gerçekleşti. Singapur merkezli şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacak.

Aileen Lai tarafından kurulan HealthBeats, 2018 yılından beri faaliyete başladı. Şirket, Remote Vitals Monitoring adında bir platforma sahip. Platform, vücut sıcaklığı, kan basıncı, kan şekeri ve vücut ağırlığı gibi sağlık verilerini gerçek zamanlı olarak kaydediyor. Sağlık çalışanları kullanıcılara online danışmanlık hizmeti sunuyor. Ayrıca sağlık harcamalarında yüzde 50 tasarruf sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.