Uzaktan sağlık izleme platformu HealthBeats, 3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Aileen Lai tarafından kurulan HealthBeats, 2018 yılından beri faaliyete başladı. Platform, vücut sıcaklığı, kan basıncı, kan şekeri ve vücut ağırlığı gibi sağlık verilerini gerçek zamanlı olarak kaydediyor.
Uzaktan sağlık izleme platformu HealthBeats, 3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Uzaktan sağlık izleme platformu HealthBeats, 3 milyon dolar tohum yatırım aldı. Şirketin tohum yatırım turu Heritas Capital ve Seeds Capital liderliğinde gerçekleşti. Singapur merkezli şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. 

Aileen Lai tarafından kurulan HealthBeats, 2018 yılından beri faaliyete başladı. Şirket, Remote Vitals Monitoring adında bir platforma sahip. Platform, vücut sıcaklığı, kan basıncı, kan şekeri ve vücut ağırlığı gibi sağlık verilerini gerçek zamanlı olarak kaydediyor. Sağlık çalışanları kullanıcılara online danışmanlık hizmeti sunuyor. Ayrıca sağlık harcamalarında yüzde 50 tasarruf sağlıyor. 

Uzaktan hasta izleme, dijital sağlık ve sağlık teknolojisinde hızla büyüyen bir alan olma özelliğini taşıyor. Özellikle kronik hastalıkların uzaktan izlenmesi hastanede kalış süresini yarı yarıya azaltarak hastane ve sağlık tesislerini yüzde 75 tasarruf maliyeti sağlıyor.

Singapur merkezli kadın ve erkek sağlığına odaklanan uzaktan hasta izleme platformu Ordinary Folk, 5 milyon dolar yatırım aldığını yazmıştık. Yatırım, Monk’s Hill Ventures tarafından yapıldı. Şirket, yeni gelen yatırımı Hong Kong'a açılmak için kullanacağı açıklanmıştı.

2020 yılında Sean Low tarafından kurulan girişim iki ana platformdan oluşuyor. Noah adlı platform erkeklerin cinsel ve zihinsel sağlığı üzerine yoğunlaşıyor. Ayrıca saç bakımı ve kilo yönetimine yardımcı oluyor. Zoey ise kadınların cinsel sağlık, doğurganlık, zihinsel sağlığı üzerine odaklanıyor. Şirket, Covid-19 salgının da etkisiyle kurulduğundan bu yana gelirlerini yüzde 130 artırdı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.