Yat Siu: "Meta'nın 10 milyar dolarlık metaverse harcaması yeterli değil."

Animoca Brands kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, Meta'nın metaverse alanındaki çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Yat Siu:

Son 1 yıl içinde özellikle Web3 alanına yaptığı yatırımlar ile karşımıza çıkan Animoca Brands'in Temasek liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. TechCrunch Disrupt sahnesinde konuşan Animoca Brands kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, Meta'nın metaverse alanındaki çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Meta'nın metaverse birimi için en az 10 milyar dolar harcayacağını geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Konuşmasında Meta'nın 10 milyar dolarlık harcama duyurusunu hatırlatan Yat Siu, 10 milyar dolarlık bütçenin Meta'nın metaverse çalışmalarında başarılı olması için yeterli olmadığını düşündüklerini dile getirdi.

Meta'nın metaverse yaklaşımının ekonomik olarak mantıklı olmadığını belirten Siu, Meta'nın insanları metaverse platformuna girmeye teşvik etmek adına çok daha fazla para harcamak zorunda kalabileceğini de sözlerine ekledi. Meta'nın lideri konumunda bulunan Mark Zuckerberg ile ilgili açıklamalarda da bulunan Siu, Zuckerberg'ün blockchain teknolojisinden anladığını ve bu iş için doğru insan olduğunu da belirtti.

Meta'nın metaverse konusunda henüz beklediğini bulamadığını ve Meta Horizon Worlds'ün de kısa süre önce yaklaşık 100 bin aylık aktif kullanıcı kaybettiğini de paylaşalım. Meta'nın metaverse konusunda başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek. 

Animoca Brands'in Web3 ve blockchain konusunda oldukça iddialı bir firma olduğunu da hatırlatalım. Metaverse dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan The Sandbox'ın sahibi konumunda bulunan Animoca Brands, OpenSea, Dapper Labs ve Axie Infinity gibi projelerin de yatırımcısı.

Yat Siu tarafından aktarılan bilgilere göre şu an için Animoca Brands'in portföyünde ise 380'den fazla şirket bulunuyor. Hong Kong merkezli olarak yönetilen Animoca Brands'in 1000 kişilik bir ekibe sahip olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.