Leo AR kullanıcıları, NFT'lerini artırılmış gerçeklik ortamına taşıyor

Leo kullanıcıları cüzdanlarını uygulamaya bağlayarak tüm NFT'lerini LEO AR'a aktarabilecek. NFT'ler, AR sahnelerine eklenebileceği gibi profil resmi olarak da kullanılabilecek.
Leo AR kullanıcıları, NFT'lerini artırılmış gerçeklik ortamına taşıyor

2021 yılında betaworksDeutsch Telekom, Quake Capital ve diğer melek yatırımcıların katılımıyla Great Oaks Ventures liderliğinde 3 milyon dolar tohum yatırımı alan Leo AR platformunda 8 milyondan fazla video oluşturdu. Hatta Leo AR'ın tohum yatırımına Teknasyon da katıldı. Türk girişimci Şahin Boydaş ve Dana Loberg tarafından kurulan sonrasında Dana Loberg'in devam ettiği Leo AR’da 15 kategori altında 200’den fazla üç boyutlu obje bulunuyor. 

Leo AR CEO’su Dana Loberg, yatırım turu sonrasında dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarına saniyeler içerisinde AR videolarını oluşturmalarını sağladıklarını ve bunu her yaştan insanın kolaylıkla kullanacağı şekilde ürünleştirecekleri için çok mutlu olduklarını da paylaşmıştı. 

Geçen yıl Facebook Tech Talks'a konuk olan Leo AR şimdi de kullanıcılarına NFT desteği sunmaya başladı. Uygulamaya cüzdan entegrasyonu ekleyen ekip, kullanıcıların sahip olduğu NFT'leri Leo AR'a taşımasını sağlıyor. Leo AR, cüzdan entegrasyonu için WalletConnect ile iş birliği yapıyor. Bu sayede 170'den fazla cüzdan platformda desteklenmiş oluyor. 

Leo AR şu an için Ethereum ve Polygon ağlarını destekliyor. Ekip önümüzdeki dönemde Flow, Arbitrum ve Optimism'i de desteklemeyi planlıyor. Leo kullanıcıları cüzdanlarını uygulamaya bağlayarak tüm NFT'lerini LEO AR'a aktarabilecek. NFT'ler, AR sahnelerine eklenebileceği gibi profil resmi olarak da kullanılabilecek.

Ayrıca Leo AR'ın NFT koleksiyonu The Mighty Lions Club NFT'lerine sahip olan kullanıcılar, NFT'lerini uygulamaya aktardığını Leo AR'ın Premium sürümünden herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilecek. 

Bu yeni entegrasyonla birlikte sanatçılar, kendi NFT üretimlerini mobil üzerinden gerçek yaşamda sergileyebiliyor. Ayrıca sanatçılar, portfolyolarını paylaşıp kaydederek etkileşime açabilecek.

Kullanıcılar da sahip oldukları NFT'leri duvara, masaya, zemine veya istedikleri herhangi bir yere yerleştirebilecek. Bunun yanında kullanıcılar, NFT'leri AR platformuna yerleştirme deneyimini kaydedip paylaşabilecek. Üstelik kullanıcılar, NFT'leri ekledikleri sahneye, Leo AR platformunda yer alan hayvanlar, uzay, dinozorlar ve arabalar gibi çeşitli kategorilerdeki 3D nesneleri de ekleyebilecek. 

Bunlara ek olarak Leo AR'ın başarılı NFT projeleriyle özel iş birlikleri kurarak topluluğa ve token sahiplerine özel AR araçları sunmayı planladığını ekleyelim. Ekip, ilerleyen dönemde artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tamamen entegrasyon kurabilen, 3D sanat eserlerine odaklanan bir NFT pazar yeri kurabileceğinin sinyalini veriyor. 

Şirket, AR platformundaki NFT desteğini daha geniş kitlelere duyurmak ve yeni kullanıcı kitlesiyle buluşturmak için bugün bir Product Hunt lansmanı gerçekleştiriyor. Product Hunt üzerinden ürünü incelemek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.