Yapay zeka destekli uzaktan hasta izleme girişimi Biofourmis 20 milyon dolar yatırım aldı

Şirketin amacı hastaları uzaktan izlemek ve hastalıkları erken teşhis etmek için yapay zekâ kullanmak ve kronik hastalıklar için uzun vadeli çözüm üretmek.
Yapay zeka destekli uzaktan hasta izleme girişimi Biofourmis 20 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli uzaktan hasta izleme girişimi Biofourmis20 milyon dolar yatırım aldı. Yeni gelen yatırımla Singapur merkezli şirketin toplam yatırım miktarı 460 milyon doların üstüne çıktı. Bu yatırım, geçen Nisan ayında açıklanan D Serisi yatırım turuna ek olarak gerçekleştirildi. Intel Capital, General Atlantic'in yönettiği tura stratejik yatırımcı olarak katıldı. Ayrıca piyasa değeri 1,3 milyar dolara yükselen şirketin yönetim kuruluna eski Tenet Healthcare Başkanı ve CEO'su Trevor Fetter ve SCAN Group Başkanı ve CEO'su Sachin H. Jain katıldığı açıklandı.

Biofourmis, 2015 yılında Kuldeep Singh Rajput ve Wendou Niu tarafından faaliyete geçti. Şirketin amacı hastaları uzaktan izlemek ve hastalıkları erken teşhis etmek için yapay zekâ kullanmak ve kronik hastalıklar için uzun vadeli çözüm üretmek Şirket, belirli ilaçları alan hastaları izlemek için ilaç şirketleriyle ortak çalışıyor. Evde hasta bakımını yönetmeye odaklanan Biofourmis, sağlık kurumları ve sigorta şirketleriyle iş birliği yapıyor. 

2019 yılında FDA onayı alan şirketin, şu anda Boston ve Singapur'a ek olarak İsviçre ve Hindistan'da da ofisleri bulunuyor. Girişimin iş ortakları arasında Novartis, AstraZeneca ve Mayo Clinic gibi şirketler var.

Geçen Temmuz ayında uzaktan hasta takip etme platformu Summer Health 7,5 milyon dolar tohum yatırım aldığını duyurdu. 7,5 milyon dolarlık yatırım turu, Sequoia Capital'den Alfred Lin ve Lux Capital'den Deena Shakir tarafından yönetildi. Tohum yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Tur, Box Group, Metrodora Ventures, Shrug Capital, Springbank Collective, Coalition Operators, Moving Ventures vardı.

2021 yılında faaliyete geçen şirket, temelde mesajlaşma platformu olarak nitelendiriliyor. Çocuk doktorları ve aileleri arasında iletişimi sağlayan platform, Ellen DaSilva tarafından kuruldu. DaSilva, iki yaşındaki oğluyla yaşadığı sorundan ilham aldı. Ebeveynler, 15 dakika içinde doktorlarla iletişim kuruyor. Doktorlar 7/24 Covid-19, soğuk algınlığı, karın ağrısı, yeme bozukluğu, kulak ağrısı gibi hastalıkların tanı, takip ve tedavisiyle ilgili öneriler sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.