Laboratuvarda elmas üreten yerli girişim Appsilon, 12,5 milyon euro yatırım aldı

Appsilon, Esas Private Equity liderliğinde yeni yatırım turunu tamamladı. Appsilon tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yeni yatırım turu ile birlikte 12,5 milyon euro yatırım aldı.
Laboratuvarda elmas üreten yerli girişim Appsilon, 12,5 milyon euro yatırım aldı

Laboratuvarda elmas üreten yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Appsilon'ın Hande Enes'in de aralarında bulunduğu yatırımcılardan 1 milyon euro yatırım aldığını 2019 yılının Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Appsilon, Esas Private Equity liderliğinde yeni yatırım turunu tamamladı.

Appsilon tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yeni yatırım turu ile birlikte 12,5 milyon euro yatırım aldı. Appsilon, aldığı 12,5 milyon euroluk yeni yatırımı Ar-Ge süreçlerini hızlandırarak ve üretim kapasitesini artırarak elmas teknolojisi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmak için kullanacak.

Hollanda Delft ve İstanbul’daki ofislere sahip olan Appsilon, toplamda 30 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Önemli üniversiteler ve kurumlar ortak projeler de geliştiren Appsilon, kuantum teknolojileri, uzay araştırmaları, biyoteknoloji, mücevher gibi birçok alan için önemli bir elmas tedarikçisine konumunda.

Elmas pazarının teknolojiyle dönüşümüne şahitlik ettiğimiz bir dönemde elmas teknolojileri geliştiren bir girişim olmanın ve geliştirdikleri derin teknolojileri eş zamanlı ticarileştirebilmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Appsilon Kurucu Ortağı ve CTO’su Taylan Erol, Esas Private Equity ile ortaklıkları ile birlikte malzeme alanında globalde önemli ve stratejik bir konum elde etmeyi hedeflediklerini de paylaştı.

Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Esas Private Equity, ülkemizdeki teknoloji tabanlı girişimlere yatırım yapma hedefi çerçevesinde, ileri malzeme alanında üstün başarı ortaya koymuş Türk mühendislerini ve dünyanın laboratuvar ortamında üretim yapan sayılı elmas üreticilerinden biri olan Appsilon’u desteklemekten gurur duyduklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.