Meta'nın çiftlere özel uygulaması Tuned kapanıyor

Çiftlerin nasıl hissettiklerini, neler yaptıklarını birbirleriyle paylaşmalarını sağlayan Tuned, 19 Eylül'de kapanıyor.
Meta'nın çiftlere özel uygulaması Tuned kapanıyor

Meta, 2020 yılında çiftlere özel bir uygulama olan Tuned'u yayına almıştı. Tuned uygulamasının, lansmanından iki yıl sonra kapatılmasına karar verildi. Paylaşılan bilgilere göre kullanıcılar, geçen hafta kapanma hakkında bir bildirim almaya başladılar ve kullanıcılara verilerini uygulamanın çalışmayı durduracağı 19 Eylül'den önce indirmeleri tavsiye edildi.

Çiftler uygulama üzerinden birbirileriyle ilgili güncel bilgileri romantik bir atmosferde paylaşabiliyor; çıkartmalar gibi öğelerle duygularını ifade edebiliyor, Spotify eklentisi sayesinde müzik paylaşımı yapılabiliyordu. Uygulama içindeki widgetlar ile çiftlerin birbirlerine o gün nasıl hissettiğini ya da neler yaptığını kolayca aktarabiliyordu.

Tuned, Meta'nın yeni özellikleri test etmesine ve insanların tepkilerini ölçmesine izin verecek tüketiciye yönelik uygulamalar oluşturmak için oluşturulmuş olan Meta'nın Yeni Ürün Deneyi (NPE) Ekibi kapsamında bir projeydi.

Pandeminin ilk aylarında piyasaya sürülen Tuned, çiftlerin nasıl hissettiklerini, neler yaptıklarını ve kilometre taşlarını paylaşmalarını sağlamak için tasarlanmış mesajlaşma özellikleri ve testleriyle çiftlerin iletişimde ve etkileşimde kalmalarının bir yolu olarak konumlandırılmıştı.

Meta, insanların sosyal davranışlarını anlamlandırmak için NPE'nin ürettiği uygulamalardan faydalanıyor. Şirket, bu sayede kendi ürünlerine ekleyeceği özellikleri önceden farklı uygulamalar ile test etme imkanı buluyor. Tuned da bu uygulamalardan biriydi. NPE, geçtiğimiz birkaç yıl içinde flört uygulaması Sparked, kişisel proje uygulaması Hobbi, konuşma uygulaması Bump, müzik uygulaması Aux, sesli arama uygulaması CatchUp ve ortak müzik uygulaması Collab gibi uygulamaları yayına almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.