Apple, Kaliforniya'da ihtiyaç sahiplerinin uygun fiyatlı evler satın almasına yardımcı oluyor

Apple, California Housing Finance Authority (CalHFA), Destination: Home ve Housing Trust Silicon Valley ile birlikte 2,5 milyar dolarlık taahhüdün 1,3 milyar dolarından fazlasını dağıttı.
Apple, Kaliforniya'da ihtiyaç sahiplerinin uygun fiyatlı evler satın almasına yardımcı oluyor

Apple, üç yıl önce Kaliforniya'daki konut krizinin üstesinden gelmeye yardımcı olmak için 2,5 milyar dolarlık bir plan duyurmuştu. Şimdi şirket, bu ortaklığın eyalet çapındaki topluluklarda yeni başlangıçlar getirmeye nasıl yardımcı olduğunu açıkladığı bir içerik paylaştı.

Söz konusu içeriğe göre Apple, California Housing Finance Authority (CalHFA), Destination: Home ve Housing Trust Silicon Valley ile birlikte bu taahhüdün 1,3 milyar dolarından fazlasını dağıttı. Apple, CalHFA ile ortaklaşa olarak, binlerce düşük ve orta gelirli ilk kez ev satın alacak kişiye ipotek ve peşinat yardımı sağladı ve eyalet çapında yaklaşık 2 bin yeni birimi desteklemek için finansman sağlayan uygun fiyatlı bir konut yatırım programı başlattı.

Bu birimler arasında Los Angeles'taki Avenue 34'da 315 ünite, Berkeley'deki Redwood Gardens'ta yaklaşık 340 ünite ve Chico's Cedar Village'daki aileler için 230'dan fazla ünite bulunuyor.

Apple'ın Küresel Emlak ve Tesisler Başkan Yardımcısı Kristina Raspe, Kaliforniya genelinde uygun fiyatlı konut kuruluşlarıyla olan ortaklıklarının bir sonucu olarak ailelerin yeni evlere taşındığını görmekten inanılmaz derecede gurur duyduklarını söylüyor. Raspe, Apple'ın toplulukların gelişmesine yardımcı olabilecek gerçek çözümler bulmaya kararlı olduğunu ve bu yeni projelerin vaatleri gerçeğe dönüştürme yolunda somut ilerlemeyi temsil ettiğini söylüyor.

Tüm bu projenin merkezinde, binanın servis koordinatörü olan 39 yaşındaki Marcus Ferdinand bulunuyor. Apple'a göre, Ferdinand'ın rolü bundan çok daha fazlası. Zira Marcus Ferdinand, kompleksteki sakinlerin bakımını ve yeni çevrelerine uyum sağlamalarını sağlayan bir danışman ve arkadaş rolü üstleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.