Dropbox'ın kurucu ortağı ve CEO'su Drew Houston, klinik destek aracı Regard'ın yatırım turunda yer aldı

Regard, yapay zeka teknolojisi sayesinde hastaların geçmiş tedavi bilgilerine ulaşıyor, bu bilgilere paralel olarak hastalığı doğru şekilde teşhis etmek için öneri sunuyor.
Dropbox'ın kurucu ortağı ve CEO'su Drew Houston, klinik destek aracı Regard'ın yatırım turunda yer aldı

Klinik destek aracı Regard, 15,3 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu, Calibrate Ventures ve Foundry Group tarafından yönetildi. 15,3 milyon dolarlık yatırım turuna katılanlar arasında TenOneTen Ventures, Susa Ventures, Byers Capital'den Brook Byers ve Dropbox'ın kurucu ortağı ve CEO'su Drew Houston yer aldı. Eski adı HealthTensor olan girişim, 2021'in ilk aylarında 5 milyon dolarlık tohum yatırım ile gündeme gelmişti. 

ABD merkezli Regard, elektronik hasta kayıtlarıyla (EHR) bütünleşen klinik destek aracı geliştiriyor. Üç girişimci Eli Ben-Joseph, Nate Wilson ve Thomas Moulia tarafından kurulan şirket, yapay zeka teknolojisi sayesinde hastaların geçmiş tedavi bilgilerine ulaşıyor, bu bilgilere paralel olarak hastalığı doğru şekilde teşhis etmek için öneri sunuyor. Regard'ın geliştirdiği yazılım, yaklaşık 50 hastalığı teşhis edebiliyor.

Kişisel sağlık verisi, işleme faaliyetleri, bilgisayar ve internet teknolojileri ile mobil teknolojilerde meydana gelen gelişmeler ile birlikte günümüzde, geçmişe oranla oldukça kolaylaştı. Özellikle ABD'de Covid-19 salgını pek de iyi işlemeyen sağlık sistemine yenilik getiren şirketlere yapılan yatırımlar günden güne artıyor.

Geçen Nisan ayında yapay zeka destekli sağlık girişimi Mendel, 40 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Adını modern genetik biliminin kurucusu Gregor Mendel'den alan şirket, EHR yani elektronik sağlık kaydı gibi yapılandırılmamış klinik bilgileri anlamlandırıyor.

Sağlık çalışanlarının not alması ve EHR'de bilgi bulmasına yardımcı olan ses aracı Suki, geçen yılın sonlarında 55 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu. 2021'in Kasım ayında ise 100 milyon dolar yatırım alan yapay zeka destekli sağlık girişimi Notable'ın değerlemesi 600 milyon dolara ulaştı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.