Oyun stüdyosu Lumi Interactive, 6,75 milyon dolar tohum yatırım aldı

Oyun şirketi, 2020'den beri geliştirdiği Kinder World ile biliniyor. Bu oyun oyuncuların sanal ev bitkileriyle ilgilenmelerini sağlıyor.
Oyun stüdyosu Lumi Interactive, 6,75 milyon dolar tohum yatırım aldı

Avustralya’da Lauren Clinnick ve Christina Chen tarafından kurulan oyun stüdyosu Lumi Interactive, 6,75 milyon dolar tohum yatırım aldı. Tohum yatırım turu, a16z tarafından yönetildi. Diğer katılımcılar arasında 1Up Ventures, Galileo Ventures, Heracles Capital de vardı. 

Oyun şirketi, 2020'den beri geliştirdiği Kinder World ile biliniyor. Oyun, oyuncuların ruh sağlığı ve refah durumlarına odaklanarak sanal ev bitkileriyle ilgilenmelerini sağlıyor. Kadınlar tarafından oldukça rağbet gösterilen ücretsiz mobil oyun, beş dakikalık kısa seanslardan oluşuyor. 

Kinder World'de esas olan şey, kazanmak ya da rekabet etmek değil. Bu oyun, Lumi Interactive’in dünyayı daha iyi ve yaşanabilir bir yer haline getirmek misyonu paralelinde geliştirildi. Kinder World, iOS ve Android'de yer alıyor. Oyunun 2022 sonunda lansmanı yapılması bekleniyor.

Bu hafta Pokémon Go'nun geliştiricisi Niantic, şimdi de bu alanda yepyeni bir oyun piyasaya çıktı. Basketbol severleri odağına alan yeni oyunun adı NBA All-World. Artırılmış gerçeklik unsurlarına da sahip konum tabanlı bir oyun olan NBA All-World, Niantic'e göre NBA yaşam tarzını metaverse ile buluşturuyor.

Bu ayın başında oyun geliştirme platformu Crayta, Facebook Gaming için sunulduğu haberi gündeme geldi. Meta tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak oyun oluşturmanıza ve oynamanıza olanak tanıyan bir oyun geliştirme platformu olan Crayta'yı Facebook Gaming'in bulut tabanlı oyun sistemine getirdiğini duyurdu.

Bir taraftan Lumi Interactive'in tohum yatırım turunu yöneten a16z, hücresel tarım şirketi SCiFi Foods, 22 milyon dolar yatırım yaptı. ABD merkezli şirket, 'hücresel tarım' adı verilen bu yöntemle hayvanları öldürmeden laboratuvarda et üretiyor. Bunun için sığırın kök hücresini kullanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.