Alkol kullanım bozukluğu tedavisine odaklanan Ria Health, 18 milyon dolar yatırım aldı

Ria Health, alkol içeren ve alkol içme davranışının kontrolden çıkarak fiziksel ve ruhsal sağlık ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen davranış olarak tanımlanan alkol kullanım bozukluğu tedavisi üzerine çalışıyor.
Alkol kullanım bozukluğu tedavisine odaklanan Ria Health, 18 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık şirketi Ria Health, 18 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu, SV Health Investors tarafından yönetildi. 18 milyon dolarlık yatırım turuna BPEA Private Equity ve SOSV katıldı. David Deacon, John Mendelson, Robert Nix ve Tom Nix tarafından kurulan şirket, yeni gelen yatırımı iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. 

Ria Health, alkol içeren ve alkol içme davranışının kontrolden çıkarak fiziksel ve ruhsal sağlık ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen davranış olarak tanımlanan alkol kullanım bozukluğu tedavisi üzerine çalışıyor. 2016 yılında kurulan ABD merkezli şirket, alkol kullanım bozukluğu tedavisinde ilaç desteği sağlıyor. Ria Health, hastaların hedef belirleme, bu konuyla başa çıkma mekanizmaları geliştirme gerekirse terapi ve destek gruplarına yönlendiriyor. 

2019'da National Survey on Drug Use and Health'in yaptığı araştırmaya göre ABD'de 12 yaş üzeri yaklaşık 15 milyon insanda alkol kullanım bozukluğu var. Yılda yaklaşık 95 bin kişi alkole bağlı nedenlerden ölüyor. Covid-19 pandemisinin de etkisiyle madde kullanım bozukluğuna odaklanan bir dizi dijital sağlık platformu faaliyete geçti. Yatırımcılar bu alana oldukça ilgi göstermeye başladı. 

Bu ayın başında Opioid bozukluğu tedavisine odaklanan Bicycle Health, 50 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. ABD merkezli Bicycle Health, opioid kullanım bozukluğu yaşayan hastalara ilaç destekli sanal tedavi imkanı sunuyor. 2017 yılında kurulan şirket, ​​şu anda 25 eyalette faaliyet gösteriyor.

Geçen Nisan ayında ise bağımlılık tedavisine odaklanan başka bir dijital sağlık şirketi Eleanor Health, General Catalyst liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldı. 2019 yılında kurulan girişim, madde kullanım bozukluğu olan kişilere yüz yüze ve sanal psikiyatri terapi platformu sunuyor. Bundan etkilenen bireyleri ilaç destekli tedaviyle destekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.