Emre Yusufi'den sanat ile NFT'yi buluşturan koleksiyon: Mighty Hercules

Sanatçı Emre Yusufi, yeni koleksiyonunu ortaya çıkarmak için ödüllü Studio Bigger ile iş birliği yaptı. Gelin Emre Yusufi ve Studio Bigger'un yeni NFT koleksiyonu Mighty Hercules'ün detaylarını birlikte inceleyelim. 
Emre Yusufi'den sanat ile NFT'yi buluşturan koleksiyon: Mighty Hercules

Geçtiğimiz yıl sanatçı Emre Yusufi'nin, Instagram hesabına da sahip fiziksel heykelini NFT olarak 40 Ethereum'a sattığını sizlere aktarmıştık. Bu satışın detaylarını daha sonra bizlere NFT ve Dijital Sanat video içerik serimizde anlatan Emre Yusufi, yeni NFT koleksiyonu ile karşımızda.

Sanatçı Emre Yusufi, yeni koleksiyonunu ortaya çıkarmak için ödüllü Studio Bigger ile iş birliği yaptı. The Crypt Gallery, QGlobe gibi uluslararası iş birliklerine sahip NFT koleksiyonu Mighty Hercules'ün detaylarını birlikte inceleyelim. 

Koleksiyonun detayları ve kullanılabilirlik özellikleri

Koleksiyon, 10 bin 50 adet NFT'den oluşuyor, bu NFT'lerin 250'si kişisel özelliğe (unique traits) sahip olacak. Koleksiyonda ayrıca "efsanevi başyapıt" olarak nitelenen 50 adet NFT bulunmakta. Söz konusu "efsanevi başyapıt"lar popüler kültürün ölümsüz eserleri Matrix, Joker ve Beetlejuice karakterlerine gönderme yapıyor. Koleksiyonda beyaz, siyah, gümüş, altın ve ultra nadir olmak üzere 5 tür nadirlik seviyesi mevcut. 

Mighty Hercules NFT koleksiyonu, Ethereum blok zincirinde ERC-721 sözleşmesinden faydalanıyor. Mighty Hercules NFT'lerini sahiplenen koleksiyonerler, Mighty Hercules topluluğuna üye olmuş oluyor. Bununla beraber koleksiyonerler sadece üyelere özel etkinliklere, ürünlere, sanal sergilere ve AR deneyimlerine erişebiliyor. 

Yol haritası 

NFT koleksiyonu, ön satışını 13 Haziran tarihinde gerçekleştirecek. 14 Haziran tarihinde ise satış süreci herkese açılacak. Yol haritasında yer alan bilgilere göre, satış 48 saat içinde sona erecek. Bununla beraber mint edilen NFT'ler açığa çıkmaya başlayacak. NFT basımı (Mint) https://mint.mightyhercules.io/ adresi üzerinden gerçekleşecek. NFT'ler 0.15 ETH'e basılabilecek. Mighty Hercules'un Discord ve Twitter hesapları üzerinden daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz. 

Satışın tamamlanmasının akabinde "Ambrosia Pass" dağıtımı gerçekleşecek. Satış süresince 3 NFT mint eden kişilerin, "Ambrosia Pass"e sahip olacağını belirtelim. Ambrosia Pass, ‘Be Mighty’ isimli fiziksel etkinliklere davetiye niteliği taşırken, "The Mount Olympus Experience" isimli sanal galeriye erişmenizi sağlayacak. 

"Ambrosia Pass" dağıtımını takiben, ekip, Mighty Hercules NFT'lerinin nadirliğini ölçebileceğiniz bir araç yayına alacak. Ayrıca bu aracın yayına alınmasının ardından ekip, Mighty Hercules NFT koleksiyonlarının görüntülenebildiği bir artırılmış gerçeklik galerisini de koleksiyonerlerin ilgisine sunacak. 

Yol haritasında yer alan bilgilere göre, ilerleyen dönemde 500 mini Mighty Hercules Heykeli de koleksiyonerlerle buluşacak. Buna ek olarak topluluğun gelirlerine katkıda bulunacak heykel satışı, özel fiziksel etkinlikler ve The Mighty Hercules giyim ürünleri de yol haritasında yer alıyor. 

MightyVerse: NFT koleksiyonundan Metaverse'e

Mighty Hercules NFT'sine sahip olan kişiler aynı zamanda ekibin Metaverse girişimi MightyVerse'e de erişim elde etmiş oluyor. Sitede MightyVerse'ün nasıl bir ortam olabileceğine dair kısa bir video paylaşımı mevcut. Şu an için ekip, Metaverse projesi hakkında herhangi bir çıkış tarihi paylaşmış değil. Ancak yol haritasına baktığımızda özel giyim ürünlerinin piyasa sürülmesinden sonra gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz. 

Projenin arkasındaki isimlerin güçlü olduğunu söylemek mümkün. Zira Emre Yusufi, hali hazırda dünyaca ünlü bir sanatçı olarak öne çıkıyor. Yusufi'nin projede ortaklık ettiği Studio Bigger'ın kurucu ortağı Necmi Deniz Akıncı, daha önce Türk sinemasında Müslüm ve Cicero gibi filmlerin yapımlarına katkıda bulundu. NFT koleksiyonunun daha önce Bored Ape Yacht Club ve PROOF Collective'de gördüğümüz bir model ile ilerlemesi ise oldukça dikkat çekici. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.