Eğitim teknolojisi girişimi Hub21 Learning, 300 bin dolar yatırım aldı

Didem Cikse ve Sylvain Roussarie tarafından iki yıl önce kurulan Hub21 Learning, 300 bin dolar yatırım aldı.
Eğitim teknolojisi girişimi Hub21 Learning, 300 bin dolar yatırım aldı

Didem Cikse ve Sylvain Roussarie tarafından iki yıl önce kurulan Hub21 Learning, ilk yatırım turunu tamamladı. Angel Effect'in de aralarında yer aldığı tura katılan melek yatırımcıların çoğunluğu, Hub21 ebeveynlerinden oluşuyor. Tohum öncesi yatırım turunda Analytica House Kurucusu Kıvanç Ünal, Mesmerise Global Chief Innovation Officer Erenşah Ayanlar ve 212 Partner Ali Karabey bu yolculukta ekibe destek olmak için Hub21'a danışma kurulu üyesi olarak katıldı.

Hub21 Learning, 7-17 yaş aralığındaki öğrencilere kodlama, oyun geliştirme, yaratıcı teknoloji ve web3 alanlarında kendilerini geliştirmeleri için kişiselleştirilmiş programlar sunuyor. Kodlama eğitimleri blok tabanlı MIT metodolojisi Scratch'dan, Python, C++ veya JavaScript gibi üst seviye yazılım dillerine kadar devam ediyor. Oyun geliştirme yolculuğu Construct3 ile başlıyor ve öğrencilerin oyunlarını VR'a entegre etme fırsatı sunan Unity ile devam ediyor.

Yaratıcı teknoloji yolculuğu aynı zamanda 3D tasarım ve artırılmış gerçeklik sevenler için de kişiselleştirilmiş bir yol sunuyor. En başarılı sonuçları alabilmek için, Hub21 çevrim içi öğrenmeyi yüz yüze öğrenme seçenekleriyle destekliyor ve öğrencilere hibrit bir öğrenme deneyimi yaşatıyor.

Gelirlerinin yüzde 30'unu Turkiye dışından elde ettiklerini belirleyen Hub21 Learning Kurucu Ortağı Sylvain Roussarie, tohum yatırımı sonrasında İngiltere pazarına açılmayı hedeflediklerini açıklayarak, “İlk günden bu yana dünya çapında faaliyet gösteren bir girişim olduk. Türkiye'de bir Türk ve bir Fransız tarafından kurulurken, 2 yıldan kısa bir süre içinde 10'dan fazla ülkeden 500'den fazla öğrenci Hub21 topluluğuna katıldı. 4 farklı milletten oluşan çekirdek ekibimiz ve 5 farklı ülkede yaşayan eğitmenlerimiz uluslararası bir eğitim topluluğu kuruyoruz” dedi.

Hub21’in yüzde 60 kadın istihdam oranı ile kadınların öncülüğünde yükselen bir teknoloji şirketi olduğunun altını çizen Hub21 Learning’in CEO'su ve Kurucu Ortağı Didem Cikse, ekip olarak genç kızlara eşit imkanların tanınması ile STEM alanlarındaki cinsiyet farkını kapatmayı arzuladıklarını ve bu doğrultuda Hub21forGirls projelerini 7-17 yaş arasındaki kızlar odağında yürüterek teknoloji alanında çalışan kadınlara yönelik önyargılarla mücadele etmeyi ve daha fazla kız öğrenciyi STEM alanlarına kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.