WhatsApp, sesli aramalardaki maksimum kişi sayısını 32'ye çıkardı

WhatsApp, bir sesli aramada maksimum 32 kişiyi destekleyen son sürümünü, hem iOS hem de Android için kullanıma sundu.
WhatsApp, sesli aramalardaki maksimum kişi sayısını 32'ye çıkardı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bir sesli aramada maksimum 32 kişiyi destekleyen son sürümünü, hem iOS hem de Android için kullanıma sundu. WhatsApp, geçtiğimiz günlerde "Topluluklar" özelliğini duyururken aslında sesli sohbetlerdeki kişi sayısının artacağını da söylemişti. Şimdiye kadar bu kapsamda desteklenen kişi sayısı ise 8'di. 

WhatsApp'ın yeni güncellemesi, hoparlör vurgulama ve dalga formları içeren yeni bir arayüze de sahip. WhatsApp'ın bu yeni sürümü, kişiler ve gruplar için sesli mesaj balonları ve bilgi ekranları için güncellenmiş bir tasarım şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu güncellemelerinin herkese sunulmasının biraz zaman alacağı da belirtiliyor. Yani şu anda WhatsApp'ın son sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz.

WhatsApp, sesli sohbetlerdeki kişi sayısının maksimum 32'ye çıkarılmasının yanı sıra 2 GB'a kadar dosya paylaşımına ve grup yöneticilerinin mesajları herkesten silebilmelerine de izin verecek. Şirketin, en kritik kararlarından biri de mesajlara emojilerle tepki bırakılabilmesini sağlayan yeni "Tepkiler" özelliği oldu. Bu emoji tepkileri, başlangıçta altı emoji ile sınırlı olacak ve ilerleyen dönemde tüm emojilere izin verilecek.

Özellik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayında olacak. Yani henüz tepkiler özelliği yayına alınmış değil, ancak sesli sohbetlerdeki kişi sayısının artırılmasına bakacak olursak WhatsApp duyurduğu her özelliği yavaş yavaş yayına alıyor. Emojiler ile tepkilere dair tüm detaylara buradan, WhatsApp'ın Topluluklar ile hedeflediklerine ise buradan göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.