Size&Me, kitle fonlamasını 3,4 milyon TL hisse talebiyle tamamladı

2021 yılının Temmuz ayında ise 125 bin dolarlık ikinci yatırımını alan girişim, yeni yatırım turunu kapattığını duyurdu.
Size&Me, kitle fonlamasını 3,4 milyon TL hisse talebiyle tamamladı

Sanal deneme kabini Size&Me'nin 1 milyon dolar değerleme ile Hikmet Tanrıverdi ve Fatih Şengöz'den yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. 2021 yılının Temmuz ayında ise 125 bin dolarlık ikinci yatırımını alan girişim, yeni yatırım turunu kapattığını duyurdu.

Online giyim alışverişinde beden uyumsuzlukları nedeniyle gerçekleşen iadeleri minimize etmek için farklı yapay zeka çözümleri geliştiren yerli bir teknoloji şirketi olan Size&Me, 18 Nisan tarihinde kitle fonlaması turuna çıkmıştı. Aradan geçen 4 günün ardından ise Size&Me'nin yatırım turu tamamlandı.

Size&Me tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre şirket, kitle fonlamasını paya dayalı kitle fonlaması platformu fonbulucu üzerinde 43 milyon tl değerleme ile hedeflediği 2,58 milyon TL'yi ek fonlamayla da aşarak 3,4 milyon TL hisse talebiyle tamamladı.

Edindiğimiz bilgilere göre Size&Me'nin ilk 24 saatte 600'e yakın yatırımcıdan 1,6 milyon TL fon toplamayı başardığını da ekleyelim. 3,4 milyon TL'lik yatırımın 200 bin TL'lik kısmının Güler Yatırım Holding A.Ş. tarafından geldiğini de ayrıca ekleyelim.

2020 yılının Ekim ayında Ataberk Taçar ve Kamran Balayev tarafından kurulan Size&Me, metaverse konsepti çerçevesinde kullanılabilecek dijital avatar oluşturma ve giydirme üzerinde çözümler geliştiriyor.

Yatırım ile birlikte Türkiye'de süreci devam eden iş birliklerini tamamlamayı hedeflediklerini belirten Size&Me kurucu ortağı ve CEO'su Ataberk Taçar, ilerleyen dönemde ise Amerika pazarında operasyonlara başlayarak global pazarda da hızla büyümek istediklerini paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.