Meta Horizon Worlds'ün yeni oyun içi satın alma özelliği ve içerik üreticilerine özel ödül programı

Meta,  Horizon Worlds'te oyun içi satın alma özelliğini ve içerik üreticilerine özel ödül programını test etmeye başladı.
Meta Horizon Worlds'ün yeni oyun içi satın alma özelliği ve içerik üreticilerine özel ödül programı

Meta'nın "ücretsiz oyun" yaklaşımı ne gibi sonuçlar doğurabileceğini dün sizlerle paylaşmıştık. Meta,  Horizon Worlds'te oyun içi satın alma ve içerik üreticilerine özel ödül özelliklerini test etmeye başladı. Test edilen özellikler kapsamında içerik üreticileri, kendi dünyalarında sanal ürünler ve efektler satabilecek. 

Şu an için yalnızca sınırlı sayıda içerik üreticisine açılan özellik, aynı zamanda şirketin oyun içi satın alma modeli inşa etme sürecinin temel taşı olarak konumlanıyor. Horizon Worlds'teki tüm kullanıcılar bu ürünleri satın alabiliyor. Bu noktada Horizon Worlds'ün şimdilik yalnızca ABD ve Kanada'daki 18 yaş üstü kullanıcılara açıldığını hatırlatmakta fayda var. 

Şirket, bu yeni özellik ile birlikte Horizon Worlds Creator Bonus programını yayına aldı. Aslına bakarsanız, içerik üreticilere özel destekler sunduğunu sizlere daha önce aktarmıştık. Şirketin, bu yeni program ile sunduğu destekleri genişlettiğini söyleyebiliriz. 

Bu iki yeni özellik ile Meta'nın kullanıcı tabanını genişletmeye hazırlandığını söylemek mümkün. Ne de olsa Meta, VR alanında henüz istediği noktaya gelmiş değil. Hatta Meta'nın VR departmanı dördüncü çeyrekte 3.3 milyar dolar kayıp yaşadı.

Bu arada Mark Zuckerberg'ün bu iki yeni özelliğin duyurusu Horizon Worlds'te gerçekleşen bir panelde açıkladığını belirtelim. Zuckerberg'ün açıklamaları boyunca Horizon Worlds'teki farklı alanlar gösterime sunuldu. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.