Mobil oyun geliştirme platformu Kooply, 18 milyon dolar tohum yatırım aldı

18 milyon dolarlık tohum yatırım turu Microsoft (M12 fonu), TPY Capitial ve Playtika'nın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.
Mobil oyun geliştirme platformu Kooply, 18 milyon dolar tohum yatırım aldı

Hem ülkemizde hem de tüm dünyada her geçen gün daha popüler bir hale gelen mobil oyun sektörü, yatırımlar almaya devam ediyor. Mobil oyun sektörüne odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Kooply, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Kooply tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 18 milyon dolar tohum yatırım aldı. 18 milyon dolarlık tohum yatırım turu Microsoft (M12 fonu), TPY Capitial ve Playtika'nın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti. Aleph Venture Partners, Entrée Capital, Glilot Capital Partners ve Samsung Next firmalarının yatırım turuna katıldıklarını da ekleyelim.

2021 yılında Ido Yablonka, Guy Pitelko ve Vadim Zak tarafından kurulan Kooply, şu an için sessiz bir şekilde ilerliyor. Mobil oyun geliştirme platformu olma hedefi ile yola çıkan Kooply'nin şu an için lansman gerçekleştirmediğini de ekleyelim. Bu nedenle detayları ile ilgili bilgileri paylaşmayan Kooply, önümüzdeki yıl lansmanını gerçekleştirecek.

Kooply tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 18 milyon dolarlık tohum yatırım, şirketin ekibini büyütmesi ve Ar-Ge çalışmaları yapması için kullanılacak. Kooply girişiminin mobil oyun sektörüne odaklanmasının temel nedeni ise mobil oyunculuğun hem PC hem de konsol oyunculuğunu geride bırakması.

Newzoo'nun verilerine göre mobil oyun sektörü 2021 yılında 93,2 milyar dolar gelir elde etti. Mobil oyun sektörü tarafından elde edilen 93,2 milyar dolarlık gelir, PC ve Konsol oyun sektörlerinin gelirlerinin toplamından (86,7 milyar dolar) daha fazla.

Halihazırda büyümekte olan mobil oyun sektörü için geliştirme platformu sunacak olan Kooply, sunacağı platform sayesinde daha başarılı mobil oyunların geliştirilmesine olanak sağlamayı hedefliyor. Kooply tarafından geliştirilen platformun ne gibi özellikler sunacağı ise henüz net değil. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.