Amazon, 8.5 milyar dolarlık MGM satın alımını tamamladı: Prime Video içerikleri zenginleşiyor

İşlemin tamamlanmasıyla 4 binden fazla film ve 17 bin TV dizisi, online perakendecinin dijital yayın hizmeti olan Prime Video'nun bir parçası haline gelecek.
Amazon, 8.5 milyar dolarlık MGM satın alımını tamamladı: Prime Video içerikleri zenginleşiyor

Amazon'un Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)'i satın alacağı söylentileri ilk olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında kulağımıza çalınmıştı. Akabinde e-ticaret devinin MGM'i satın alacağı kesinleşmiş, meblağ olarak 8.45 milyar dolar sarf edilmişti. Şimdi ise Amazon'un 8.5 milyar dolarlık MGM satın alımı tamamlanmış durumda. 

Prime Video ve Amazon Studios'un kıdemli başkan yardımcısı Mike Hopkins, MGM çalışanlarını, yaratıcılarını ve yeteneklerini Prime Video ve Amazon Studios'a davet ettiklerini; birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini söyledi. MGM COO'su Chris Brearton ise gelecek yıllarda izleyicilere en iyi eğlenceyi sunmak için Prime Video ve Amazon Studios'taki ekiple bir araya gelme konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi.

MGM'in satın alınması, Amazon'un şimdiye kadarki en büyük ikinci satın alımı. Şirketin en büyük satın alımı ise 2017'de 13,7 milyar dolarlık Whole Foods satın alımı ile gerçekleşmişti

İşlemin tamamlanmasıyla 4 binden fazla film ve 17 bin TV dizisi, online perakendecinin dijital yayın hizmeti olan Prime Video'nun bir parçası haline gelecek. MGM'in listesinde James Bond, Rocky, Fargo, Robocop ve Kuzuların Sessizliği gibi birçok kült yapımın bulunduğunu da belirtmeden geçmemek gerek. Yani bu satın alma ile Prime Video'nun içeriği bir hayli artacak, bu da rakipleri karşısında avantaj kazanmasına yardımcı olacak. 

Kısa bir süre sonra bu dizilerin ve filmlerin hepsini Amazon'un Prime Video'sunda görecek miyiz, bence yüzde yüz bir şey söylemek için henüz erken. Ancak söylenen olur ve tüm içerikler Prime Video'ya entegre edilirse gerçekten keyifli bir rekabeti izleyeceğiz. Bu yılın sonlarında Disney+ ile HBO Max'in de ülkemiz pazarında aktif olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Bu da halihazırda aktif olan platformların ne gibi yenilikler sunacağını, kullanıcısını elinde tutmak için neler yapacağını merakla beklememize neden oluyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.