Yıldız Holding ile Getir, Şok'un azınlık hisselerinin satışı konusundaki görüşmelerini durdurdu

Yıldız Holding ile Getir, Şok'un azınlık hisselerinin karşılıklı anlaşma ile satışına ilişkin görüşmelerine son verdi. 
Yıldız Holding ile Getir, Şok'un azınlık hisselerinin satışı konusundaki görüşmelerini durdurdu

Geçtiğimiz yılın sonlarında Getir'in Şok'un azınlık hisselerini almak için niyet mektubu imzaladığına ilişkin haberi sizlerle paylaşmıştık. Buna göre KAP'a yapılan açıklamaya göre Şok'ta pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin sahip olduğu azınlık payların, Getir'e satışı için niyet mektubu imzalanmıştı. Ancak şimdi paylaşılan bilgilere göre Yıldız Holding ile Getir, Şok'un azınlık hisselerinin karşılıklı anlaşma ile satışına ilişkin görüşmelerine son verdi. 

Yıldız Holding'ten paylaşılan bilgilere göre bu kararın alınmasında bölgedeki ve ülkemizde olumsuz koşulların değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Takip eden dönemde Yıldız Holding Dünya'da ve bölgemizde oluşan olumsuz koşulları göz önüne alarak karşılıklı mutabakat ile bahsi geçen azınlık paylarının satışına ilişkin görüşmeleri durdurma kararı almıştır.

Hatırlatmak gerekirse Pandemi başında eve sipariş hizmetini açan Şok'un bu servisi 5 bin kişilik istihdam sağlamayı öngörmüştü. 2020 yılını 15 milyar TL gelirle kapatan market zincirinin 8100'ün üzerinde mağazası bulunuyor.

Getir ise son dönemde aldığı yatırımlarla ve yaptığı satın almalarla dikkat çekiyor. Bu yılın başında Getir, n11.com'a ortak olmuştu. Getir, İngiltere merkezli hızlı teslimat uygulaması Weezy’i de satın almıştı

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.