Akıl sağlığına odaklanan Intellect, A Serisi yatırım turunda 10 milyon dolar yatırım aldı

Singapur merkezli Intellect'in toplam yatırım miktarı 13 milyon dolara yükseldi. Yeni yatırım, şirketin Asya'daki operasyon ve ürün gamını genişletmek için kullanılacak.
Akıl sağlığına odaklanan Intellect, A Serisi yatırım turunda 10 milyon dolar yatırım aldı

2021'in ilk üç çeyreğinde dijital sağlık platformları toplamda 21,3 milyar dolar yatırım aldı. Aynı dönemde bu yatırımların 3 milyar doları dijital tıpta da sıcak ve yükselen bir konu akıl sağlığı alanına yapıldı

Akıl hastalıkları konusunda dijital hizmetler sunan Little Otter'ın 22 milyon dolar yatırım aldığını bu ayın başında duyurmuştuk. Yeni gelen yatırımla şirketin toplam yatırım miktarı 26.75 milyon dolara çıktığını ve ABD merkezli şirketin ülke geneline yayılmayı hedeflediğini söylemiştik.

2022'nin ilk ayını bitirmemize günler kala bu alana yapılan yatırım haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre akıl sağlığına odaklanan Intellect, A Serisi yatırım turunda 10 milyon dolar yatırım aldı. HOF Capital liderliğinde yapılan tura Headline, East Ventures, MS&AD Ventures, DG Daiwa Ventures, Pioneer Fund ve mevcut yatırımcısı Insignia Ventures Partners katıldı.

Singapur merkezli şirketin toplam yatırım miktarı 13 milyon dolara yükseldi. Yeni yatırım, şirketin Asya'daki operasyon ve ürün gamını genişletmek için kullanılacak. Intellect, uçtan uça akıl sağlığı platformu olarak tanımlanıyor. Şu anda 20 ülkede faaliyet gösteriyor. Bilişsel davranış terapisi programı düzenleyen şirket, üç milyondan fazla kullanıcısına sahip. 

Ağustos ayında yine Singapurlu başka bir sağlık uygulaması MindFi, 750 bin dolarlık tohum yatırım aldı. Şirket, bu yatırımı ürün geliştirme için kullanacağını açıkladı. 

Kasım ayının başında akut (ilerlemiş) akıl sağlığı hastalıklarına odaklanan sağlık platformu Valera Health, 15 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk. Aralık ayında akıl sağlığı odaklı ​​​​Quartet Health, 60 milyon dolar yatırım aldığını da belirtmiştik. Geçen hafta ise Nike'ın Nike Mindsets ile akıl sağlığı ve zindelik alanını da sahiplenmeye hazırlandığını yazdığımızı hatırlatalım

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.