Meta, PyTorch Live'ı duyurdu

PyTorch Live'ı mobil cihazlarda yapay zeka deneyimleri oluşturmayı kolaylaştıran araçlar bütünü olarak tanımlamak mümkün. 
Meta, PyTorch Live'ı duyurdu

Facebook'un (yeni ismi ile Meta) AI Araştırma laboratuvarı tarafından 2017'de geliştirilen PyTorch, 2018'de 1.0 sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Henüz duymamış olanlar için PyTorch'un Torch kütüphanesine dayanan açık kaynaklı bir makine öğrenme kütüphanesi olduğunu belirtelim. Genellikle bilgisayarla görme ve doğal dil işleme gibi uygulamalar için kullanılan PyTorch, yazılım geliştiricilerin yüksek ilgisi ile karşılaşıyor. 

Meta, dün gerçekleştirdiği PyTorch Developer Day konferasında duyurduğu PyTorch Live ile adeta bu ilgiye karşılık verdi. PyTorch Live'ı mobil cihazlarda yapay zeka deneyimleri oluşturmayı kolaylaştıran araçlar bütünü olarak tanımlamak mümkün. 

PyTorch Live'ın öne çıkan özellikleri

Geliştime için JavaScript programlama dili kullanan PyTorch Live, Android ve iOS uygulamaları geliştirmenizi sağlıyor. PyTorch Live ile mobil geliştiricilerin, makine öğrenimi tabanlı çözümler sunarken yaşanan sürtünmeleri (friction) ortadan kaldırması amaçlanıyor. Hem geliştirme hem de test süreçlerinde kullanılabilen araç, uzun vadede  PyTorch'ta geliştirilen yapay zeka demolarını cihazlarla paylaşma imkanı tanıyacak. 

PyTorch Live, bir komut satırı arayüzü (CLI) ve veri işleme APIsine sahip. Böylece hızlıca geliştirme sürecine başlayabiliyor ve PyTorch Live API'de kullanılabilecek özelleştirilmiş modelleri projeye entegre edebiliyorsunuz. Meta, ilerleyen dönemde veri işleme APIsinin özelleştirme kapasitesini artırmayı planlıyor. Bu arada PyTorch Live'ın PyTorch Mobile'dan güç aldığını belirtmekte fayda var. 

Şu an için demo sürümünü yayınlayan PyTorch Live'ı kullanmaa başlamak için sitesindeki eğitimlerden faydalanabilirsiniz. 

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.