Colendi, 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım aldı

Colendi, edindiğimiz bilgilere göre A serisi yatırım turunda 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım aldı. Colendi'nin 30 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Re Pie liderliğinde gerçekleşti.
Colendi, 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım aldı

Webrazzi okuyucularının yakından tanıyacağı Bülent Tekmen tarafından Webrazzi Fintech 2017 sahnesinde tanıtılan Colendi'yi geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Son 1 yıl içinde MoneyPay ve OlduBil gibi uygulamalara verdiği altyapı desteğiyle karşımıza çıkan Colendi, yatırım aldığını duyurdu.

2017 yılında, dijital kimlik, kredi skorlama ve bunların entegre çalışacağı bir dijital platform oluşturmak amacıyla yola çıkan Colendi, edindiğimiz bilgilere göre A serisi yatırım turunda 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım aldı. Colendi'nin 30 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Re Pie liderliğinde gerçekleşti.

Söz konusu 30 milyon dolarlık yatırımın 12 milyon dolarlık kısmı teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yatırım yapan Re Pie'dan geldi. Kalan 18 milyon dolarlık yatırım ise çeşitli yabancı yatırımcılar tarafından yapıldı. Edindiğimiz bilgilere göre Re Pie'ın "Colendi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu" üzerinden yatırım yaptığını da ekleyelim.

Söz konusu yatırım, Colendi A.Ş’nin yüzde 100’üne sahip İngiltere’de bulunan Colendi Holdings Limited şirketi üzerinden gerçekleştirildi. Alınan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Colendi Yönetim Kurulu Başkanı Ian Hannam, 30 milyon dolarlık Seri A yatırımı ile Colendi’nin yurt dışına açılarak mevcut finans ve platform partneri portföyünü geliştirerek global pazarda daha güçlü olacağını aktardı.

Colendi, 30 milyon dolar tutarındaki yatırımı ürünlerini global arenada rekabete hazır hale getirmek, sunduğu hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve yeni pazarlara açılarak büyümesini hızlandırmak üzere değerlendirmeyi planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.