200 dolmuş tarafından kullanılan indiBindi mobil uygulaması yakın zamanda taksilerde de kullanılacak

Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay tarafından geliştirilen indiBindi mobil uygulaması sarı dolmuşlardan sonra taksilerde de kullanabilecek.
200 dolmuş tarafından kullanılan indiBindi mobil uygulaması yakın zamanda taksilerde de kullanılacak

Pandemi sürecinde artan hijyen gerekliliği, temassız uygulamaların hayatımızdaki önemini bir hayli artırdı. Sosyal mesafeyi koruma ve diğer yolcularla temastan kaçınma nedeniyle toplu taşıma araç­larına talep ciddi oranda azaldı. Bu hassas süreçte özellikle elden ele ödenen nakit paranın dolaştığı şehir içi ulaşım araçlarında hem yolcular hem de şoförler için risk bir hayli yüksekti.

Bu yüzden geçen Şubat ayında Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay tarafından geliştirilen indiBindi mobil uygulaması piyasaya sürüldü. İstanbullulara dolmuşlarda QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilme imkanı sunan aplikasyon, artık taksilerde de kullanabilecek.

200'den fazla dolmuş kullanıyor, sırada Avrupa Yakası var

İstanbul Bağdat Caddesinde başlayan uygulamayı 200'den fazla dolmuş kullanıyor. Şimdi Üsküdar’da da faaliyet gösteren indiBindi, kısa zaman sonra Avrupa yakasında da faaliyete geçecek. İlk aşamada bu şekilde 500 aracı geçmeyi hedefleyen şirketin İstanbul'daki hedefi bin araca ulaşmak.

Aktif Bank Genel Müdür Yardımcısı Betügül Toker, "Pandemi döneminde, ‘elden ele ücret ödenen’ ve nakit paranın kullanıldığı şehir içi ulaşım araçlarında teknoloji temelli bir çözüm için indiBindi’yi geliştirdik. indiBindi hem sürücüler hem de yolcular için ihtiyaç duyulan hijyeni, hızı, kolaylığı sağlıyor. Bugün İstanbul’da birçok sarı dolmuş hattında kullanılabilen indiBindi, kısa süre içerisinde taksilerde de hizmet verecek. Bu şekilde taksilerde de rezervasyon ve QR kod ile ödeme özelliği uygulamada yer alacak” dedi.

indiBindi ile Kadıköy-Bostancı ve sisteme yakın zamanda dahil edilen Üsküdar hattı ile birlikte 30’dan fazla hatta, şu an için 200 dolmuşta hizmet verdiklerini ifade eden Betügül Toker, “İlk aşamada 500 dolmuşta hizmet vermeyi hedefliyoruz. Hızlı bir büyüme ile birlikte İstanbul’un ardından farklı şehirlerde de yaygınlaşmayı planlıyoruz. Büyüme konusundaki bu çalışmalarımızın yanı sıra uygulamayı yurt dışında da pazarlamak için gerekli aksiyonları alıyoruz” dedi.

5 bin aktif kullanıcı ve 100 bin TL'ye yaklaşan günlük hacim

İndiBindi'nin bin araç hedefinin dışında öne çıkan rakamlarına baktığımızda okulların açıldığı dönemde indiBindi’nin daha çok kullanıldığı gözleniyor ve kısa bir süre içerisinde indiBindi üzerinden günlük ulaşım tutarının 100 bin TL’yi geçmesi bekleniyor. 5 binden fazla kullanıcının aktif olarak kullandığı uygulama, farklı şehirlerdeki yaygınlaşma politikasıyla 1 milyon kullanıcıyı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.