Dolmuşlarda QR kod ile temassız ücret ödeme imkanı sağlayan uygulama: indiBindi

indiBindi mobil uygulaması ile İstanbul'daki kullanıcılar dolmuşlarda artık QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilecek. Üstelik uygulamadan rezervasyon yapabilecek, durakta beklemek zorunda da kalmayacak.
Dolmuşlarda QR kod ile temassız ücret ödeme imkanı sağlayan uygulama: indiBindi

Pandemi ile hayatımızda birçok şey değişti. Çoğumuz mecbur olmadığımız durumlar dışında toplu taşıma araçlarını bile kullanmaz olduk. Ancak yine de özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bir yerden bir yere gitmek, mesafelerin fazla olması nedeniyle bir araç olmadan neredeyse imkansızlaşıyor. Durum böyle olunca da aklımıza gelebilecek tüm önlemleri alarak toplu taşıma araçlarını kullanmak durumunda kalıyoruz.

Dolmuşlara rezervasyon yapılabiliyor

Metrobüs, vapur, otobüs gibi araçlarda akıllı ulaşım kartlarını kullandığımız için elden ele dolaşan parayla temas etmek zorunda kalmıyoruz; ancak dolmuş, minibüs gibi araçlar için ne yazık ki aynı durum söz konusu olmuyor. Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay, bu sorunu çözmeyi hedefleyen indiBindi adlı uygulamasını yayına aldı. indiBindi mobil uygulaması ile İstanbullular dolmuşlarda artık QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilecek. Üstelik uygulamadan rezervasyon yapabilecek, durakta beklemek zorunda da kalmayacak.

Ödemeler QR kod üzerinden yapılabilecek

İstanbul Taksi Dolmuş Hizmetleri Derneği iş birliğiyle geliştirilen uygulama ile dolmuşlarda temas sıfırlanacak, ödemeler QR üzerinden yapılabilecek. Uygulamanın tamamen bağımsız bir uygulama olduğunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olmadığını da belirtelim.

Ayrıca sarı dolmuş olarak bilinen araçlarda İstanbullular rezervasyon da yapabilecek, böylece ilk durağa ulaşmak zorunda kalmayacak. Bunun yanı sıra dolmuş sürücüleri de uygulama aracılığıyla ödemeleri anlık takip edebilecek, rezervasyon özelliğini kullanarak ana durakta bekleyerek zaman kaybetmeyecek.

İlk dolmuş yolculuğu ücretsiz

Mastercard’ın Masterpass çözümü ile kart bilgilerinin saklandığı indiBindi, kullanıcılarına ilk dolmuş yolculuğunu da armağan ediyor. Ayrıca her yolculukta toplanan puanlarla, biniş hakkı kazanılıyor. İlk adımda İstanbul Kadıköy’de kullanıma açılan indiBindi, şu anda 100 araçta aktif olarak kullanılıyor. indiBindi’nin önümüzdeki dönemde Türkiye’de yaygınlaşması için çalışmalar devam ediyor.

indiBindi'yi iOS cihazlarınız için App Store'dan, Android cihazlarınız için Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.