Otomasyon platformu n8n.io, Felicis Ventures liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldı

İş akışı odaklı otomasyon platformu n8n.io, A serisi yatırım turunda Felicis Ventures liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldı. Bu yeni yatırımla birlikte, şirketin aldığı yatırım miktarı 14 milyon dolara ulaştı.
Otomasyon platformu n8n.io, Felicis Ventures liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldı

Fair-code prensibiyle geliştirilen iş akışı odaklı otomasyon platformu n8n.io, A serisi yatırım turunda 12 milyon dolar yatırım aldı. Felicis Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turu, şirketin aldığı yatırım miktarını 14 milyon dolara taşıdı.

Bu noktada n8n.io'nun Mart 2020'de tohum yatırımı aldığını hatırlatalım. 2020'nin mart ayından bu yana platformuna 130'dan fazla yeni entegrasyon ekleyen girişim, bu süreçte n8n.cloud'u da yayına aldı. n8n.io yaklaşık 16 binden fazla kişinin bulunduğu güçlü bir kullanıcı topluluğuna sahip. 

n8n.io İş akışı otomasyonu geliştirirken, iş akışınızdaki her element üzerinde düzenlemeler yapmanızı ve koda kadar inceleyebilmenizi sağlıyor. Şirketin yatırım sonrasındaki hedefleri ise alanının önde gelen yeteneklerini işe alarak ekibi büyütmek ve platforma yeni özellikler eklemek. 

Felicis Ventures kurucusu ve yönetici ortağı Aydın Şenkut yaptığı açıklamada girişimin kurucu ortağı Jan Oberhauser'un planlarından bahsetti: 

Jan, n8n’in yeni nesil açık iş akışı otomasyon çözümünü, birden fazla sektörde büyümeye devam eden geliştirici topluluğuna getirmek için inanılmaz bir ivmeye sahip güçlü bir ekip kuruyor.

Geçen hafta ilk aşama yatırımcılarının 2000'nin üzerinde bir çarpanla çıktığı UiPath'in halka arzı ile tekrar gündeme taşınan Robotik Süreç Otomasyonu ve otomasyon platformları, yakın gelecekte daha fazla karşımıza çıkacak. Gartner'a göre 2021 yılında Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) yazılımlarının elde ettiği gelir küresel olarak 2 milyar dolara ulaşacak. Y Combinator'ın 2021 kış dönemi yatırımlarına baktığınızda da otomasyon teknolojilerine yoğun bir şekilde yatırım yapıldığını görüyoruz. Türkiye'deki RPA pazarında no-code / low-code prensibiyle platform geliştiren yerli girişimlerde ise Robomotion ve Kronnika öne çıkıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.