Yeni nesil mobil banka N26, akıllı telefon sigortası sunmaya başladı

Dijital bir banka olarak finansal çözümler sunan N26, sigorta konusunda çözümler sunmaya başlayacağını da duyurdu.
Yeni nesil mobil banka N26, akıllı telefon sigortası sunmaya başladı

Berlin merkezli yeni nesil bankacılık girişimi olarak karşımıza çıkan N26'dan sizlere pek çok kez bahsetmiştik. Dijital bir banka olarak finansal çözümler sunan N26, sigorta konusunda çözümler sunmaya başlayacağını da duyurdu. N26 girişiminin ilk sigorta çözümü ise akıllı telefonlar ile ilgili olacak.

Şu an için sadece Almanya'da bulunan kullanıcıları için sigorta çözümü sunacak olan N26, kullanıcıları için akıllı telefon sigortası sunacak. Edindiğimiz bilgilere göre sadece akıllı telefon sigortası sunmak ile yetinmeyecek olan N26, kullanıcılarına pek çok alanda sigorta seçenekleri de sunacak.

N26'nın üzerinde çalıştığı sigorta planları arasında ev sigortası, hayat sigortası, evcil hayvan sigortası, bisiklet ve elektronik sigortası ve büyük alımlar için teminat gibi seçenekler yer alıyor. Sigorta çözümlerine tek başına sunmayacak olan N26, platformu içinde sigorta seçenekleri sunmak için Simplesurance firması ile iş birliğine gitti.

Tıpkı N26 gibi Berlin merkezli bir girişim olan Simplesurance, 2012 yılında Felix Jankowski, Ismail Asci, Joachim von Bonin, Patrick Frey ve Robin von Hein tarafından kuruldu. Sigorta teknolojilerine odaklanan Simplesurance, bu alanda N26'ıya çözümler sunuyor.

Platform içinde yer alacak olan tüm sigorta seçenekleri ilerleyen dönemlerde N26'nın mobil uygulaması üzerinden ulaşılabilir olacak. Bugünden itibaren kullanıma sunulan akıllı telefon sigortası özelliğinin fiyatının kullandığınız akıllı telefon modeline göre değişiklik göstereceğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.