Twitter, 4 milyar dolar değerleme ile Clubhouse'u almak için görüşmeler yaptı

Twitter, Clubhouse'u 4 milyar dolar değerleme ile satın almayı teklif etti. Teklifin ardından görüşmeler noktalanırken, Clubhouse'un 4 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım aramaya başladı.
Twitter, 4 milyar dolar değerleme ile Clubhouse'u almak için görüşmeler yaptı

Twitter, geçtiğimiz aylarda Clubhouse'u satın almak üzere görüşmelere başladı. Konuya yakın kaynaklar, Twitter'ın görüşmeler esnasında Clubhouse'u 4 milyar dolar değerleme ile satın almayı teklif ettiğini paylaştı

Teklifin ardından görüşmeler noktalanırken, Twitter sözcüsü konu hakkında açıklama yapmayı reddetti. Clubhouse temsilcisi ise satın alma konusundaki sorulara karşı şimdilik sessizliğini koruyor. Söylentiler ise Clubhouse'un 4 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım aradığı yönünde. 

Geçtiğimiz Şubat ayında 8 milyon indirilme sayısına ulaşan Clubhouse'un sadece iOS platformunda yer aldığını da hatırlatalım. Hızlı bir şekilde kullanıcı tabanının genişleten sosyal ağ, bunu platformundaki içerik üreticileri, teknoloji liderleri ve ünlülere de borçlu.

Girişimin yatırımcıları arasında yer alan Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, Andreessen Hororowitz'in davetiyle Clubhouse oturumlarına katılan Elon Musk ve Mark Zuckerberg gibi isimler, kullanıcıların uygulamaya ilgi duymasında önemli rol oynadı. 

Geçen ay içerik üreticiler için bir hızlandırma programı başlatan Clubhouse, bu sayede, bir süredir kendini taklit etmeye çalışan sosyal ağ devleriyle rekabette elini güçlendirebileceğin düşünüyor. İçerik üreticilerin, büyük kitleleri peşinden sürükleyebildiğini düşünürsek, Clubhouse'un daha geniş bir kullanıcı tabanına emin adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. 

Yine de girişimi zorulu bir rekabet süreci bekliyor. Zira şirket, Clubhouse klonu Spaces ile gündeme gelen Twitter'ın yanı sıra, Facebook, Instagram, LinkedIn ve hatta Slack ile rekabet etmeye hazırlanıyor. 

Şu an için diğerlerine kıyasla en fazla gelişme gösteren Spaces hala beta sürümünde. Bu da Clubhouse'a kendi gelir modellerini inşa etmek için yeterli bir zaman aralığı sunuyor.

Hala kullanıcılarını davetiye aracılığıyla kabul eden Clubhouse, henüz Android kullanıcılarına açılmış değil. Clubhouse'un bu ay içinde Android kullanıcılara açılması beklenirken, kullanıcı tabanında hızlı bir büyüme ile karşılaşmamız mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.