Twitter yeni Snapchat entegrasyonunu tanıttı

Twitter'ın yayına aldığı yeni Snapchat entegrasyonu ile kullanıcılar beğendikleri tweetleri Snapchat'te paylaşabilecek.Şirket, Önümüzdeki dönemde bu paylaşım özelliğinin başka platformlar için yayına almayı planlıyor
Twitter yeni  Snapchat entegrasyonunu tanıttı

Instagram ve TikTok'un yıldızı parlamaya devam ederken Snapchat ve Twitter güçlerini birleştiriyor. Twitter'ın Snapchat ile yaptığı ortaklık kapsamında, kullanıcılar beğendikleri tweetleri Snapchat'te paylaşabilecek. 

Şimdiye kadar mizahi pek çok Tweetin Instagram Hikayelerde de kendine yer bulduğunu gördük. Genellikle ekran görüntüsü olarak paylaşılan bu içerikler, bu yeni entegrasyon sayesinde etkileşime dönüşebilir. 

Yakın zamanda platformundaki içerik üretimini ve etkileşim oranını arttırmak için Hikayeler formatı Fleets'i yayınlayan Twitter, Snapchat entegrasyonu ile özellikle ABD'deki gençlerin etkileşimini çekebilir. 

Özellik nasıl kullanılıyor? 

Beğendikleri içeriği Snapchat'te paylaşmak isteyen Twitter kullanıcılarının paylaş tuşuna bastıktan sonra açılan ekranda Snapchat seçmesi yeterli. Paylaşımlar Snapchat hikayelerine eklenebildiği gibi özel mesajla da paylaşılabiliyor. 

Paylaşım özelliğin yalnızca herkese açık hesaplar için geçerli olduğunu söyleyelim. Şimdilik iOS kullanıcılarına açılan özellik yakında Android kullanıcılarıyla da buluşacak.

Önümüzdeki dönemde bu paylaşım özelliğinin başka platformlar için yayına alınması ise plan dahilinde.Bir Twitter sözcüsü entegrasyon ile ilgili şu açıklamada bulundu: 

Snap ile yapılan anlaşma, bu özelliğe odaklanmıştı. İnsanların Tweetleri daha geniş bir şekilde paylaşmasını sağlamak için diğer platformlarla ortaklık yapmayı çok isteriz. Bunun, bu türde yapılacak olan birçok entegrasyondan ilki olmasını umuyoruz. 

Reddit'ten Spotify'a Snapchat'te paylaşım entegrasyonu

Twitter'ın bu entegrasyonu Snap Kit API aracılığıyla geliştirdiğini belirtmekte fayda var. Ancak bu API'dan yararlanan tek platform Twitter değil. Snap'in yaptığı açıklamaya göre, Spotify, Reddit, Soundcloud, Sendit, YOLO ve GOAT da içerik paylaşımı entegrasyonu geliştiren uygulamalar arasında yer alıyor. İçeriklerin demografini ve etkileşim oranını genişletmek isteyen tüm platformların, Snapchat entegrasyonu peşinde olduğunu söylemek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.