Google Maps'te Street View fotoğrafları kullanıcılar tarafından oluşturulacak

Bundan sonra ARCore uyumlu cihazlara sahip Android kullanıcıları görüntüleri çekerek ve Google Street View'da yayınlayabilecek.
Google Maps'te Street View fotoğrafları kullanıcılar tarafından oluşturulacak

Google Haritalar yaptığı yeni bir güncelleme ile yalnızca bir telefon kullanarak Street View fotoğrafları oluşturmanızı sağlıyor. Bundan sonra ARCore uyumlu cihazlara sahip Android kullanıcıları görüntüleri çekerek ve Google Street View'da yayınlayabilecek.

Şimdilik belli bölgelerde aktif olan özellik, ilk olarak Toronto, New York, Austin, Nijerya, Endonezya ve Kosta Rika'daki kullanıcılara açılıyor  Özelliğin yakın zamanda daha fazla bölgede kullanıma açılacağını belirtelim. 

Google, bu yeni özellik sayesinde kendi Street View görüntülerine sahip olmadığında kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerden faydalanabilecek Aslına bakarsanız geçmişte de kullanıcılar Street View'a görsel ekleyebiliyordu. Ancak bunun için 360 derece kamera gerekiyordu. Bu yeni güncelleme ile kullanıcıların standart telefonlarıyla çektiği fotoğrafları da ekleyebikeceğini belirtelim.

Google Haritalar Street View ürün müdürü Stafford Marquardt konu hakkında şunları söyledi: 

"Kendi Street View ürüyüşçülerimiz ve arabalarımız gezegenin 10 milyon milinden 170 milyardan fazla görüntü toplasa da dünyanın hâlâ haritalanmamış pek çok bölgesi var. İnsanlar bağlantılı fotoğraflara katkıda bulunduklarında, Google Haritalar'daki Sokak Görünümü katmanında noktalı mavi çizgiler olarak görünecekler.

Google'ın aylardır test ettiği özellik, beta sürümüyle karşımıza çıkıyor. Street View Android uygulamasıyla çekilen fotoğraflar, Google tarafından otomatik olarak döndürülecek ve uygun şekilde konumlandırılacak. Buna ek olarak Google Haritalar'daki bilgilerin güncellenmesi için görsellerden faydalanılabilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.