Trexo İnovasyon'dan fotoğraf üzerinden rota planlaması yapabilen kamera taşıma aracı: Trexo Wheels

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Trexo İnovasyon, fotoğraf üzerinden rota planlaması yapabilen görüntü işleme teknolojisine sahip masaüstü kamera taşıma aracı olan Trexo Wheels ürününün Kickstarter kampanyasına bugün başladı.
Trexo İnovasyon'dan fotoğraf üzerinden rota planlaması yapabilen kamera taşıma aracı: Trexo Wheels

Gimbal ve sinema ekipmanları üzerine odaklanan yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Trexo İnovasyon'dan ilk olarak sizlere 2018 yılının Aralık ayında bahsetmiştik. Bugün ise yeni bir ürün ile karşımıza çıkan şirket, Trexo Wheels’ı Kickstarter kampanyası ile duyurdu.

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Trexo İnovasyon, fotoğraf üzerinden rota planlaması yapabilen görüntü işleme teknolojisine sahip masaüstü kamera taşıma aracı olan Trexo Wheels ürününün Kickstarter kampanyasına bugün başladı. Trexo Wheels düz zeminler üzerinde lineer, dairesel ve komplike görüntüler alınmasını sağlıyor.

Hareketli çekimler ve video içerikleri için ideal olan ve sadece 1,1 kg ağırlığındaki Trexo Wheels, 2.7 kg’a kadar olan cep telefonları, DSLR kameralar ve aynasız kameralarla da kullanılabiliyor. Trexo Wheels aynı zamanda 4 saate kadar kullanıma imkan sağlayan pil ömrüne de sahip durumda.

Sınırsız rota çizilmesini sağlayan Trexo Wheels ile komplike kamera hareketlerinin kontrolü Trexo İnovasyon'un iOS ve Android uygulamaları üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Trexo Wheels ile çizilen lineer, dairesel ya da komplike kamera hareketlerini tek bir tuşla TimeLapse videolara dönüştürmek ve üzerinde bulunan port sayesinde kamerayı istediğiniz şekilde tetiklemek de mümkün.

Kullanıcılar mobil bir cihaza ihtiyaç duymadan lineer ve dairesel hareketleri Trexo Wheels’e öğreterek çok pratik ve hızlı bir şekilde etkileyici çekimler yapabiliyor. Trexo İnovasyon olarak kuruldukları günden bu yana sinema ve televizyon ekosisteminde çekimlerin daha kolay ve kaliteli olması için dünyada olmayan nitelikleri sağlayan ürünler geliştirdiklerini dile getiren Trexo İnovasyon CEO’su Serdar Kılıçbay, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda üretimini gerçekleştirdikleri ürünleri üretme yolculuğunda gerek Türkiye’de gerekse dünya çapında büyük bir ekosistem oluşturduklarını da paylaştı.

Trexo İnovasyon'un söz konusu Trexo Wheels kampanyası ile 40 bin dolar destek toplamayı hedeflediğini de ekleyelim. Kickstarter kampanyasında 349 dolarlık fiyat etiketi ile satılacak olan Trexo Wheels'ın gönderimlerinin ise Aralık ayında gerçekleşeceğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.