NN Start Up Challenge’ı kazanan 5 girişim

NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, Hackquarters iş birliği ile sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geldi.
NN Start Up Challenge’ı kazanan 5 girişim

NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, Hackquarters iş birliği ile sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geldi. Sağlık ve sigorta sektöründeki girişimleri destekleyen bir ekosisteminin oluşturulması, yeni girişim projelerinin iş modeline entegre edilerek ortaklık fırsatları yaratmak amacıyla “When Healthtech Meets Insurance” adıyla gerçekleştirilen NN Start Up Challenge etkinliğinde birbirinden değerli girişimler yarıştı.

Genel Müdür Vekili Didem Özsoy Dirican, NN Start Up Challenge etkinliğini planlarken, sağlık teknolojileri ve sigortacılık sektörüne yönelik girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi ve yeni girişim projelerinin iş modeline entegre edilerek ortaklık fırsatları yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

NN Start Up Challenge'ı kazanan girişimler ise şu şekilde;

1- Enbiosis

Enbiosis, alanında sayılı ve başarılı isimleri bir araya getirerek kurduğu kadrosuyla insan sağlığına hizmet edebilmek adına mikrobiyom bilimini ilerletmeyi ve yeni nesil yapay zeka teknolojilerini hedef alarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri üretmeyi amaçlamaktadır. ENBIOSIS, çalışmalarını Türkiye’nin öncü Avrupa'nın ise sayılı araştırma merkezlerinden olan Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde gerçekleştirmekte ve biyolojik materyalleri de burada korumaktadır. Sağlıklı bir mikrobiyom profili metabolik, otoimmün, bağırsak temelli ve beyin ile ilişkili hastalıklara karşı bizi korur, fizyolojik ve psikolojik iyileşmeye katkı sağlayarak mevcut yaşam kalitemizi arttırır. Geliştirilen yapay zeka teknolojisi ile mikrobiyom analizinizi anlamlandırarak sağlıklı bir mikrobiyoma ulaşmanız için size özel besinleri sunuyor.

2- Albert Health

Albert Health, bir asistan. Öyle ki bu uygulama, ilaçlarını zamanında alması gereken hastaları hedefliyor ve kullanıcıların, hatırlatmalar kurmasını, tansiyon, şeker ve nabız gibi değerlerinin kaydedilmesini sağlıyor. Böylelikle bu uygulamanın kullanıcıları, ilaçlarını zamanında alabiliyorlar ve sağlık ölçümlerini kayıt altında tutabiliyorlar. Türk mühendisler, uygulamanın algoritmasını yapay zeka desteğinden faydalanarak oluşturmuş durumdalar. Bu sayede hastalar, Albert Health isimli sesli asistan ile kolaylıkla iletişim kurabiliyorlar. Ayıca Albert Health tarafından kaydedilen veriler, hasta yakınları ve hastanın doktoruyla da kolaylıkla paylaşılabiliyor.

3- Vivoo

İdrarınızı analiz eden ve sadece saniyeler içinde vücudunuza özgü beslenme ve yaşam tarzı önerileri sağlayan yeni bir teknoloji.

4- Healbe

Healbe, tümü gerçek zamanlı olarak kalori alımını, hidrasyonu, stres seviyelerini ve 30'dan fazla ölçümü otomatik olarak izleyen akıllı bant.

Özel Ödül: Autotrainbrain

Kişiye özel, yan etkisiz, beynin tüm bölgeleri için bilişsel performansı artıran mobil uygulama. Çocukların ve yetişkinlerin ev rahatlığında, self servis olarak kullanabildiği, bilişsel gelişime yardımcı, beyin performansını kalıcı olarak artıran mobil telefon uygulaması. Otoimmun probleme bağlı gelişen beyin durumlarında (disleksi, DEHB, otizm, Alzheimer, anksiyete) ve CP, MR'da kullanılabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.