Alışveriş ve paket yönlendirme servisi Yollando.com, 10 milyon TL değerleme ile 2,2 milyon TL yatırım aldı

Alışveriş ve paket yönlendirme girişimi Yollando, ikinci yatırım turunu 10 milyon TL değerleme ile 2,2 Milyon TL yatırım alarak tamamladı.
Alışveriş ve paket yönlendirme servisi Yollando.com, 10 milyon TL değerleme ile 2,2 milyon TL yatırım aldı

Türkiye’den yurt dışına alışveriş yapmayı kolaylaştıran bir girişim olarak karşımıza çıkan Yollando.com'un 2,5 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını 2018 yılının Nisan ayında sizlere aktarmıştık. Paylaşılan bilgilere göre alışveriş ve paket yönlendirme girişimi Yollando, ikinci yatırım turunu 10 milyon TL değerleme ile 2,2 Milyon TL yatırım alarak tamamladı.

Tarvenn’in liderlik ettiği yatırım turuna iş insanları Timur Soysal, Metin Bencuya, Tolunay Yıldız, Belkıs Kuşçulu Özer, bilişim şirketi Develoop A.Ş. ve Keiretsu Forum melek yatırımcılarından Serhan Kohen ve Mustafa Bağcı da katıldı.

Uluslararası alışveriş ve paket yönlendirme servisleri sunan Yollando.com, yurt dışındaki kullanıcılarına, Türkiye’de bir teslimat adresi tanımlayarak tüm e-ticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlıyor. Yurt dışındaki kullanıcılar, Yollando adresini kullanarak Türkiye’den istedikleri ürünleri kolaylıkla satın alabiliyor ve Yollando adreslerine gönderebiliyor.

Yollando farklı e-ticaret sitelerinden gelen ürünleri birleştirip yeniden paketliyor ve yurt dışındaki müşterilerine zahmetsizce iletiyor. Böylelikle yurt dışındaki Yollando kullanıcıları, kargo masraflarından yüzde 80’e varan tasarruf sağlıyor.

Yollando, kişisel alışveriş asistanı “Benim için Al (Buy for Me)” servisi ile yurt dışındaki müşterilerine daha hızlı ve kolay alışveriş imkanı da sunuyor. Kullanıcılar “Buy for Me” hizmeti ile Türkiye’den istedikleri ürünün linkini Yollando’ya ileterek, vakit kaybetmeden ürüne sahip olabiliyor.

102 ülkeden 30 binden fazla üyeye sahip olan girişim, 2018 yılında Tarvenn Ventures’dan ilk yatırımını aldıktan sonra 1,5 yıl içinde 6 dilde hizmet vererek gelirlerini 9 kat, üye sayısını ise 10 kat artırdı. Türkiye’de e-ticaretin hacminin günden güne arttığını dile getiren Yollando.com’un Kurucusu Serdar Güvenkaya, Yollando ile Türkiye’nin e-ticaret konusunda sahip olduğu potansiyeli yurt dışına açtıklarını da paylaştı.

“Shop” ve “B2B API” hizmetleriyle global marka bilinirliği hedefleyen Yollando, aldığı yeni yatırım sonrası operasyon ve pazarlama faaliyetlerini hızlandırıp, üstün teknolojik altyapısı ve yeni hayata geçirdiği Yollando Shop hizmeti ile tek bir panel üzerinden tüm dünyadaki kullanıcılarının Türkiye’den hızlı ve kolay alışveriş yapabilmesine imkan sunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.