Bağlantılı cihaz kullanan tüketiciler, sigorta şirketlerinin net tavsiye skorlarını artırıyor

Bain & Company'nin yakın tarihli bir raporu, bağlantılı cihazların ve bunların topladığı verilerin kullanılmasının müşteri memnuniyeti üzerinde somut bir etkiye sahip olabileceğini ortaya koyuyor.
Bağlantılı cihaz kullanan tüketiciler, sigorta şirketlerinin net tavsiye skorlarını artırıyor

Günümüzde bağlantılı cihazlar, tüketicilerin hayatının ayrılmaz bir parçası haline geliyor ve artık sigortacılar, müşterilerin memnuniyetini artırmak için bu teknolojiden yararlanıyor. Hatta IDC tahminlerine göre 2025 yılına kadar 79.4 zettabayt veri üreten 41.6 milyar cihaz olacak diyebiliriz.

Bain & Company'nin yakın tarihli bir raporu, bağlantılı cihazların ve bunların topladığı verilerin kullanılmasının müşteri memnuniyeti üzerinde somut bir etkiye sahip olabileceğini ortaya koyuyor. Müşterilerin bir şirketin ürünlerini veya hizmetlerini başkalarına önerme istekliliğini temsil eden NPS, yani net tavsiye skoru/ net promoter score 12 ülkenin 7'sinde ciddi ölçüde artış gösterdi. Bu artışın en önemli nedenlerinden biri de tüketicilerin o ülkelerde bağlantılı cihazları tercih ediyor olması olarak karşımıza çıkıyor.

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.