e-Devlet'e yeni gelen özellikle birlikte kişiler hangi bankalarda hesabı olduğuna ulaşabilecek

e-Devlet içinde "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" adı altında bulunabilen özellik sayesinde hangi bankada aktif bir mevduat/katılım fonu hesabınız olduğunu kolayca sorgulayabileceksiniz.
e-Devlet'e yeni gelen özellikle birlikte kişiler hangi bankalarda hesabı olduğuna ulaşabilecek

Finans ve bankacılık konularındaki dijital çözümler her geçen karşımıza daha fazla çıkıyor. Mobil bankacılığın da gelişmesi işe birlikte büyük oranda dijital bir alan haline gelen bankacılık, e-Devlet platformunda karşımıza çıktı. Hatırlatmak gerekirse 2018 yılının Şubat ayında aile soyağacı sorgulama özelliği kazanan e-Devlet, geçtiğimiz Şubat ayında ise GSM operatörlerinin abonelik işlemleri yapma özelliği kazanmıştı.

Bugün ise bir bankacılık çözümü ile karşımıza çıkan e-Devlet, hangi bankada hesabınız olduğunu gösterecek. e-Devlet içinde "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" adı altında bulunabilen özellik sayesinde hangi bankada aktif bir mevduat/katılım fonu hesabınız olduğunu kolayca sorgulayabileceksiniz.

"Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" özelliği ile sadece hangi bankada hesabınız olduğunu görebileceğinizi ekleyelim. Kısacası hesaplarınızdaki detayları göremeyeceksiniz. Paylaşılan bilgilere göre bu hizmet Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu iş birliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden kullanıcılara sunuluyor.

Sorgulama sonuçlarının sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu ve ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmadığını da ekleyelim. Sonuçlarda hata olduğunu düşünen kullanıcıların ise ilgili bankayla; şubeleri veya müşteri hizmetleri, telefon ve internet bankacılığı gibi kanallar vasıtasıyla iletişime geçmeleri tavsiye ediliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.