Kaan Boyner'den yatırım alan Minoto, faaliyetlerine başladı

Temmuz ayında kullanıma sunulan Minoto, bayiler için önemli bir satış kanalı oluşturmayı amaçlıyor.
Kaan Boyner'den yatırım alan Minoto, faaliyetlerine başladı

Bayiler tarafından satışa sunulan sıfır kilometre araçların güncel fotoğraf ve bilgilerini tüketicilerle buluşturan dijital pazar yeri Minoto’nun Kaan Boyner’den yatırım aldığını sizlere geçtiğimiz Haziran ayında aktarmıştık. Yatırımın ardından Temmuz ayında kullanıma sunulan Minoto, bayiler için önemli bir satış kanalı oluşturmayı amaçlıyor.

Perakende satış noktasında da otomotiv pazarına ciddi bir hareketlilik getirmeyi hedefleyen girişim, “Minimum efor, maksimum oto!” anlayışıyla yola çıktı. Minoto’nun ikinci el araç alım satımındaki dijital platform mantığını, tamamen yenilikçi bir anlayış ile sıfır otomobil ve hafif ticari araç alımlarında da kuracak yepyeni bir pazar yeri olacağını belirten Minoto CEO’su Ferhat Albayrak, Minoto olarak, bir yılda 25 bin adet satışa etki etmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Platforma üye olan bayiler stoklarındaki araçları platforma yükleyerek, otomobil ve hafif ticari araç satın almayı planlayan ülkenin her yerindeki kişilere ulaşabilecekler. Müşteriler ise üye bayilerin sisteme girdiği dijital stoklarından satan almak için aradıkları araçların rengini, döşemesini, motor / şanzıman kombinasyonunu, donanımlarını olduğu gibi görebilme imkanı elde edecekler.

Hem tüketicilere hem otomotiv şirketlerine hem de pazara sunacakları katkılar sunacaklarını dile getiren Minoto CEO’su Ferhat Albayrak, sıfır kilometre araç almak isteyenler ile söz konusu araçların satışını gerçekleştirmek isteyenleri aynı çatı altında buluşturduklarını belirtti.

Paylaşılan bilgilere göre şu an için Minoto platformuna kayıtlı 50 adet bayi bulunuyor. Yıl sonuna kadar bu sayının 250'ye çıkması hedefleniyor. Herhangi bir şekilde online satış yapmayacak olan Minoto, sadece üye bayilerin araçlarını listeleyecek. Son olarak Minoto’nun orta vadede Avrupa’ya açılmayı hedeflediğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.