Yurt dışından akıllı telefon getirme süresi 3 yıla çıktı

Resmi gazete ile duyurulan yeni karara göre yurt dışından akıllı telefon getirme süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı.
Yurt dışından akıllı telefon getirme süresi 3 yıla çıktı

Geçtiğimiz Kasım ayında yurt dışından getirilen akıllı telefonlar için alınan IMEI kayıt ücretine büyük bir zam yapıldığını ve söz konusu bedelin 170,70 TL'den 500 TL'ye çıktığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise yurt dışından akıllı telefon getirme konusu ile ilgili yeni bir haber ortaya çıktı.

Yurt dışından akıllı telefon getirdiğinizde IMEI kayıt ücretini ödeyerek pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekiyor. Telefonu kayıt ettirdiğiniz anda iki yıl boyunca başka bir telefonu pasaportunuza kayıt edemiyorsunuz. Kısacası yurt dışından akıllı telefon getirme süresi 2 yıl olarak belirlenmişti. 

IMEI kayıt ücreti için zam yolda

Bugün ise resmi gazete ile duyurulan yeni karara göre yurt dışından akıllı telefon getirme süresi 3 yıla çıkarıldı. Kısacası yurt dışından getirilen akıllı telefonların IMEI kaydı yapıldığında pasaportunuzda 2 değil 3 yıl boyunca bu kayıt işlemi kalacak.

Yurt dışından getirdiğiniz akıllı telefonları IMEI kaydı yapmadan 120 gün boyunca kullanabildiğinizi de belirtelim. Kasım ayında yapılan zam ile 500 TL'ye çıkan IMEI kayıt ücretinin tekrar büyük bir zam alacağı da konuşuluyor. Henüz bir duyum aşamasında olsa da IMEI kayıt ücretinin yapılacak olan bir zam ile birlikte 1000 - 3000 TL seviyelerine gelmesi bekleniyor. Kısacası yurt dışından akıllı telefon getirmek her geçen gün daha da zor bir hale geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.