Netflix Türkiye'nin ikinci orijinal dizisi Atiye'nin çekimlerine başlandı!

Netflix Türkiye'nin ikinci orijinal dizisi Atiye'nin çekimlerine başlandı!

Ülkemizdeki ilk orijinal içeriği olan Hakan: Muhafız yani The Protector dizisi ile büyük başarı yakalayan Netflix, yoluna hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Netflix Türkiye'nin Beren Saatli ikinci orijinal dizisinin yolda olduğunu açıkladığını sizlerle paylaşmıştık.

Bugün ise Netflix Türkiye'nin ikinci orijinal dizisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Netflix Türkiye'nin Twitter aracılığı ile paylaştığı bilgilere göre dizinin ismi "Atiye" olacak. Paylaşılan görsele göre dizinin global ismi ise "The Gift" olacak gibi görünüyor. Bir görsel ile çekimlerine başlandığı da duyurulan Atiye'nin oyuncu kadrosunda ise Beren Saat'in yanı sıra Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

2019 yılında gösterime girecek

Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilecek olan Atiye dizisinin bu yıl itibariyle gösterime girmesi planlanıyor. OG Medya tarafından hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

Genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alan dizinin, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlandığını da ekleyelim.

Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inandığını belirten Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl, Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuklarının yeni dizileri olan Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacaklarını da belirten Luegenbiehl, Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutlu olduklarını da dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.