Photo Creator ile kendi ücretsiz stok fotoğraflarınızı üretin

Photo Creator ile kendi ücretsiz stok fotoğraflarınızı üretin

Lunacy, Fugue, Moose ve Ouch! dahil olmak üzere şimdiye kadar yazılarımızda icons8'in bir çok ürününe yer verdik. Her defasında çıtayı yükseltmeyi başaran icons8, bu sefer stok fotoğraf müdavimlerini sevindirecek bir ürünle karşımızda. icons8'in yeni ürünü Photo Creator, ücretsiz bir stok fotoğraf üretme aracı.

Photo Creator, panelinde bulunan stok fotoğrafları kullanarak yeni fotoğraflar üretmenizi sağlıyor. Photo Creator'ı kullanmak için web sayfasına gittiğinizde öncelikle Photo Creator yapımı stok fotoğraflar ile karşılaşıyorsunuz. Bunlardan herhangi birine tıklayarak, fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi sıfırdan kendi stok fotoğrafınızı da oluşturabiliyorsunuz.

Eğer kendi fotoğrafınızı oluşturmaya kararlıysanız ilk olarak işe model seçimiyle başlayabilirsiniz. Modeli seçtikten sonra görselinizin altında beliren önerileri takip ederek görsele eklemek üzere arkaplan ve nesne seçimi yapmanız da mümkün.

Ancak önerile size hitap etmiyorsa sol tarafta bulunan sekmelerden arkaplana uygulayacağınız görseli ya da rengi seçebilir, nesneler arasından konuya olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Sekmeler üzerinden metin seçeneğine tıklayarak görselin üzerine bir metin yerleştirmeniz de mümkün. Yerleştireceğiniz metnin rengini, konumunu ve font özelliklerini de size sunulan menü üzerinden belirleye bildiğinizi söyleyelim.

Bu arada oluşturacağınız görselin boyutlarını da yukarıdaki açılır menü üzerinden kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Görseller SLR kamera boyutunda olabileceği gibi iPhone ekran boyutlarına ya da Instagram Hikayeler gibi sosyal ağ paylaşımlarına uygun boyutlara göre düzenlenebiliyor.

Görselleri indirmek istediğinizde ise Photoshop ve PNG olmak üzere iki farklı format seçeneği karşınıza çıkıyor. İndirmek istediğiniz formatın boyutları arasında da seçim yapabiliyorsunuz. Bu arada yerleştirilen ürünlerin boyutlandırma ve gölgelendirme seçeneklerine sahip olduğunu da belirtelim.

Açıkçası Canva gibi kendi görselimizi de yükleyebileceğimiz bir format olması, sosyal medya tarafında çalışan bir çok kişiyi mutlu edebilirdi. Böylece bir durumu görsel olarak aktarmanın yanı sıra ürün yerleştirme yapmak da söz konusu olabilirdi. Aynı zamanda oluşturulan görsellerde gerçeklikten çok yapaylık duygusunun daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

Buna rağmen sitenin ortaya koyduğu fikrin özgünlüğü ve platformun kullanımı oldukça etkileyici. Kim bilir belki de bu gidişle sosyal ağlarda önüne geçilemeyen GIFlerin yerini, ev yapımı stok fotoğrafların aldığını görebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.