Snap markaların kolayca AR filtre oluşturması için yeni sertifika programı başlattı

Snap markaların kolayca AR filtre oluşturması için yeni sertifika programı başlattı

Snap markaların artırılmış gerçeklik lenslerini daha kolay üretebilmesi adına, reklam verenlerin sertifikalı AR dükkanlarına ulaşmasını sağlayan bir program başlattı. Bir yıl önce yazılım geliştiricileri platformuna çekmek için AR geliştirici aracı Lens Studio'yu yayına alan Snapchat, artık geliştiricileri potansiyel müşterilerle de tanıştıracak.

Snap'in markalara satış stratejisini ise artırılmış gerçeklik ve hiper kişiselleştirmeyi bir araya getirmesi oluşturuyor. Kullanıcıların ya da onların etrafındaki kişilerin yüzüne yerleştirilen markalı içerikler, diğer kullanıcılar tarafından mutlaka görüntülenmiş oluyor. Böylece markalar, kişisel içeriklerin içine sızarak viral bir etki yakalayabiliyor.

Snap piyasaya sürdüğü küresel Lens Creative Partner Programının 30'dan fazla sertifikalı üretici bulundurduğunu belirtti. Programda, en fazla Lens üreticisinin bulunduğu ABD'yi Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya takip ediyor. Bu arada benzer sayıda partner dükkanın da küresel olarak hizmet verdiğini belirtelim.

Snapchat programın gelecek haftalarda yeni bölgelerde de yayına alınacağını belirtirken, önümüzdeki aylarda 100'den fazla filtre üreticisinin de programa katılmasını beklediklerini ifade ediyor.

Snapchat'in paylaştığı blog gönderisinde yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Bugün markalar için AR Lensler inşa etmeye yarayan Lens Creative Partners programını duyuruyoruz. Bu sertifikalı üreticiler grubunda Snap için etkileşimli ve üç boyutlu Lens üreten büyük ajanslar ve uzman kişiler yer alıyor. Sertifikalı olmak için üreticilerin kaliteli Artırılmış Gerçeklik geliştirmeyi deneyimlemiş ve Snapchat'teki sponsorlu AR Lenslerin geliştirme süreci, en iyi yaratıcı örnekleri, reklam politikaları ve satın alma modelleriyle ilgili izlenen yolu özenli bir şekilde tamamlamış olması gerekmektedir.

Yakın zamanda kedi lenslerini yayına almasıyla dikkat çeken Snapchat, yaşadığı kullanıcı ve gelir düşüşüyle birlikte kendini yeniden konumlandırmak üzere harekete geçmişti. Bu kapsamda geçtiğimiz ay artırılmış gerçeklik filtrelerini masaüstüne taşıyan şirket, aslında markaları geliştiricilerle buluşturmanın ilk adımını atmıştı.

Snapchat'teki  günlük 186 milyon kullanıcının üçte ikisinin her gün ortalama 3 dakika boyunca AR lenslerini kullanıdığını düşünürsek, lens oluşturmanın özellikle ABD'li markalar için hala ciddi bir pazarlama aracı olduğunu söyleyebiliriz. Böylece Snap'in gelecek günlerde bu yeni program sayesinde kapılarını yeni markalara açması ve gelirlerini yeniden büyütmesi de mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.