Snapchat'ten artırılmış gerçeklik odaklı yeni uygulama: Lens Studio

Snapchat'ten artırılmış gerçeklik odaklı yeni uygulama: Lens Studio

Artırılmış gerçeklik teknoloji ile ilgili önemli çalışmalar yapan Snapchat, merkezine artırılmış gerçeklik teknolojisini alan yeni uygulaması Lens Studio'yu kullanıma sundu. Kullanıcılarına Snapchat için artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmalarına imkan tanıyan uygulama, platform içindeki artırılmış gerçeklik kullanımını artıracak gibi görünüyor.

Mac ve Windows için kullanıma sunuldu

Mac ve Windows platformları için kullanıma sunulan Lens Studio, Snap'in Snapchat lensleri üretmek için kullandığı araçlarla benzer bir çalışma mantığına sahip. Kısacası Snap, yayınladığı Lens Studio sayesinde geliştiricilere diledikleri Snapchart lenslerini oluşturmaları için olanak sağlıyor.

Snap’in kamera platformu takımının lideri konumunda olan Eitan Pilipski, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Lens Studio uygulamasını kullanıma sundukları için heyecanlı oldukları ve 2017'nin artırılmış gerçeklik teknolojisi için muhteşem bir yıl olduğunu dile getirdi.

Lens Studio uygulamasını kullanabilmek için 3 boyutlu nesne oluşturma konusunda tecrübeye sahip olmanız gerektiğine ekleyelim. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin ve lenslerin Snapchat için oldukça önemli olduğunu da belirtelim. Her gün yaklaşık 70 milyon Snapchat kullanıcısı, attıkları Snap'lerde lensleri tercih ediyor. Dilerseniz Lens Studio uygulamasını buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.